Хто ж такі «Справжні Українці»: як житомирські підприємці стали волонтерами (ВІДЕО)
Менш ніж за місяць щойно відкритий автомагазин вони перетворили на волонтерський штаб та розпочали допомагати людям. Бо ж вони – справжні українці, і саме так назвали свій благодійний фонд.
Вже о 10-й ранку 24-го тут почали роздавати гуманітарну допомогу. Тоді купували усе – від продуктів до речей – за власний кошт. Однак питання «навіщо» навіть не стояло.
Зараз команда стала ще потужнішою. Мільйони гривень на допомогу, поїздки на передову, опіка переселенцями та малозахищеними верствами населення. Принаймні одна невеличка кімната у штабі за день пропускає крізь себе близько 30-ти людей.
Окремо функціонує кімната збору, в першу чергу, для потреб військових.
Та це, говорить волонтер, лише маленький склад. А перед поїздками на передову складаються набагато більші вантажі. Їздити до хлопців волонтери намагаються щонайменше 2 рази на місяць, охоплюючи різні напрямки: як Східні рубежі, так і північний кордон та Південь. Позаду вже майже 50 поїздок.
Неодноразово їздили волонтери і на щойно окуповані території. Там, розповідають, люди потребують усього, навіть шматочка хліба. І згадують, бувало чимало історій, що вражають.
Кожна історія особлива, кажуть волонтери. І немає більшої проблеми чи меншої, бо біда прийшла у дім кожного українця. Тому нікого не розділяють. Багато доводиться переживати історій переселенців. Однак у своїй роботі керуються принципом: навчити допомагати самим собі.
Яскравий приклад роботи платформи «Будь як вдома», говорять волонтери, був у день деокупації Херсону.
Війна не закінчилась, говорять волонтери, і якщо Житомир поступово забуває про проблеми, люди, котрі втікли до нашого міста, продовжують шукати допомоги. Окрім продуктів та засобів гігієни переселенців забезпечують одягом. Для цього окремо функціонує речовий хаб.
Волонтерка говорить, часто люди соромляться просити, однак забезпечити тут можуть усім, незалежно від віку.
Видача відбувається тричі на тиждень. За день хаб приймає більше 10-ти людей. Рекорд був майже 40. Надають свою допомогу і люди з-за кордону, зізнаються у фонді.
Фонд закуповував і техніку для військових, передавали автівки. Та потреба у речах, їжі, амуніції та багато в чому іншому залишається і надалі. Так само і для цивільних. Тому свою роботу не припиняють ні на день. А також говорять: обіймайтеся, тому що це також ліки.