У Житомирі відбулося засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону
В обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку. Участь у роботі комісії взяли заступник голови обласної ради Володимир Ширма та заступник голови обласної військової адміністрації Віктор Градівський. Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради.
Під час засідання присутні заслухали інформацію про стан виконання у 2021-2022 роках Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області до 2027 року, яку озвучила очільниця Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики обласної військової адміністрації Наталія Арендарчук.
«У 2021-2022 роках виконані 14 та виконувалися 67 проєктів Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року. Зокрема, у рамках програми «Посилення конкурентних економічних переваг регіону» виконувалися 29 проєктів. У рамках програми «Створення сучасного, комфортного і безпечного життєвого середовища в територіальних громадах» виконані 5 проєктів, виконувалися 18. У рамках програми «Стійке поліпшення якості життя та нагромадження людського потенціалу» виконані 9 проєктів та виконувалися 20. Основними джерелами фінансування проєктів у 2021 році були кошти державного бюджету, у 2022 році – місцевих бюджетів. В незначних обсягах залучалися кошти інвесторів.
Основною причиною не виконання частини проєктів є введення воєнного стану, що зумовив перерозподіл коштів державного бюджету, які були передбачені Державними бюджетом на 2022 рік, на заходи національної безпеки і оборони та на здійснення заходів правового режиму воєнного стану. Разом з тим, попри економічні виклики, з якими стикнулася економіка області, у 2022 році продовжувалася реалізація проєктів регіонального розвитку. Зокрема, вдалося виконати завдання, спрямовані на досягнення визначених стратегічних цілей, а саме щодо: сприяння у просуванні продукції підприємств області на нові зовнішні ринки та в міру можливості залучення інвестицій, у тому числі іноземних; розвитку мережі індустріальних парків;
поліпшення доступності адміністративних послуг;
поліпшення систем водопостачання та теплових мереж у населених пунктах області; технічного переоснащення об’єктів комунальної теплоенергетики та впровадженню енергозберігаючих технологій на них; модернізації матеріально-технічної бази закладів освіти, розширення їх мережі та створення інклюзивного освітнього середовища; сприяння професійній адаптації і самореалізації осіб з інвалідністю, маломобільних груп населення, учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб», – зазначила Наталія Арендарчук.
Також депутати заслухали звіт Житомирської обласної військової адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2022 рік.
«Попри введення воєнного стану минулого року вдалося реалізовувати ряд важливих для області заходів Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2022 рік, зокрема повністю виконати 105 заходів Програми та частково – 53 заходи. Неможливість повного виконання заходів Програми зумовлено перерозподілом коштів державного бюджету, які були передбачені Державними бюджетом на 2022 рік, на заходи національної безпеки і оборони та на здійснення заходів правового режиму воєнного стану. Разом з тим, попри економічні виклики з якими стикнулася економіка області, на виконання заходів Програми фактично вдалося спрямувати 36,9% до річного прогнозного обсягу фінансування. Фактична частка коштів в загальній сумі фінансування заходів Програми з державного бюджету склала 18,3%, з обласного – 24,4%, з місцевих – 2,9%, з інших джерел – 54,4%», – проінформувала присутніх очільниця Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики обласної військової адміністрації Наталія Арендарчук.
Крім того, у ході засідання депутати погодили план роботи обласної ради на 2023 рік.