Житомир вітав учасників робочого візиту Європейського проєкту «Угода мерів — Схід» (ФОТО)
Енергоефективність – це культура. Культура відповідального споживання ресурсів. Житомир вітав учасників робочого візиту Європейського проєкту «Угода мерів — Схід». Серед присутніх – заступники очільників громад та керівники комунальних підприємств водопостачання та водовідведення. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.
«Ми не можемо собі дозволити не дбати про енергозбереження. Так, ці кроки відразу непомітні. Інколи здається, що проєкти знаходяться у стадії «сплячого» режиму. Але це не так. Житомир обрав свій вектор руху і це енергоефективність. Звучить амбітно, і наші зусилля спрямовані на те, щоб послідовно наближати місто, громаду до енергетичної незалежності», — сказав на початку зустрічі Сергій Сухомлин.
І з початком повномасштабної агресії всі громади відчули важливість заощаджень енергії. Серед успішних практик Житомира, з якими знайомилися учасники зустрічі — повний перехід на 100% LED у вуличному освітленні та реконструкція очисних споруд води та каналізації.
«Такі очисні технології надсучасні і використовуються лише у 5-ти країнах Європи. У громаді тривають також проєкти по термомодернізації громадських будівель і ми не зупиняємося на досягнутому. Переробка твердих побутових відходів на RDF-паливо, виробництво біогазу на очисних спорудах каналізації — це лише частина проєктів, реалізація яких запланована у Житомирі», — відмітив міський голова.
«Дуже важлива сталість системи управління. Поясню чому. Затверджені стратегічні документи допомагають не відходити від курсу, а працювати у визначеному напрямку. Більш того, при залученні будь-яких коштів для донорів чи кредиторів є важливим наявність в громаді розроблених стратегічних документів», — каже перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.
«Перш за все, по вже реалізованих в місті Житомирі проєктах та тих проєктах, які місто впроваджує зараз, видно командну роботу. З нашого боку ми надаємо методологічну допомогу містам. У Житомирі на кожному етапі планування та реалізації місцевої кліматичної та енергетичної політики ми зустрічаємося з фахівцями — енергоменеджерами, департаментом економіки, Агенцією розвитку міста, комунальними підприємствами міста для того, щоб відпрацювати все до дрібниць. Вони хоч є незалежними, юридично самостійними, але всі працюють на одну мету, тож ефект очевидний», — відзначила Оксана Кисіль, Національна експертка проєкту «Угода мерів — Схід» в Україні.
Серед ключових пріоритетів Концепції інтегрованого розвитку міста до 2030 року — досягнення європейських стандартів енергоефективності та енергозбереження, розвиток відновлюваних джерел енергії, використання когенераційних технологій.
«Радий був поспілкуватися, поділитися досвідом. Чим більше громад долучиться і запроваджуватиме енергоефективні технології, тим швидше ми зможемо рухатися до відновлення у повоєнний період. Дякую Національному експерту «Угоди мерів — Схід» Оксані Кисіль за ініціативу такої зустрічі!», — сказав Сергій Сухомлин.