Рік після окупації: як жила Народицька громада пліч-о-пліч з ворогом (ВІДЕО)
Так ще рік тому виглядало Радчанське перехрестя у Народицькій громаді. 5 днів як звідси та приближених населених пунктів вийшла ворожа російська орда.
Обстрілювати Народицьку громаду почали ще о 4-й ранку 24-го лютого. Над головою, згадують, постійно літали вертольоти, літаки та безпілотники. Останніх – найбільше. Постало питання евакуації населення.
Ні озброєння, ні військових в перші дні на території громади не було. Оборону в першу чергу взяли на себе лісівники та правоохоронці. Для останніх зустріч із ворогом на радчанському перехресті стало фатальним. Однак самі люди також були налаштовані сміливо та рішуче.
Поступово полички у магазинах порожніли, а аптеки спустошувалися. Тоді постало питання забезпечення населення громади.
В один день було втрачено сполучення з іншою частиною громади, а також Києвом, звідки надходила велика частина допомоги. І це достатньо ускладнило ситуацію.
Багато допомоги та гуманітарки надходило як від влади області, так і від різних благодійних фондів. Її розподіляли і між місцевими, і військовими.
Через пошкоджену вежу, зв’язок із мешканцями окупованих територій був ускладнений. Однак намагалися завжди бути на контакті. Були і втрати серед мирного населення.
Радчанське перехрестя було основним місцем введення бойових дій. Втрат тут зазнавали обидві сторони, помирала тут і техніка. Та 4-го квітня 2022-го року після 40 днів окупації Народицька громада, так як уся Житомирщина, була повністю звільнена від загарбників. І тікаючи, вони залишали усе, що могли.
Зараз громада повертається до життя, відновлюється після пережитого. На вулицях знову з’явилися діти. Загалом, голова зізнається, впорались гідно, пережили кожен виклик. І вірять, що незабаром річницю звільнення буде святкувати уся Україна.