Житомирщина отримала 8 автівок від ЮНІСЕФ для медичних закладів
Вчора, 6 квітня, Житомирська область отримала вісім автівок для медичних закладів області, котрі надають послугу домашніх візитів до вагітних та родин з дітьми за універсально-прогресивною моделлю патронажу. Ці машини наразі будуть передані до центрів первинної медико-санітарної допомоги Коростишівської, Овруцької, Коростенської громад та до амбулаторії загальної практики сімейної медицини Станишівської сільської ради.
Нагадаємо, що на Житомирщині з осені 2022 року вже здійснюється патронаж за універсально-прогресивною моделлю. Першими навчання цій моделі домашніх візитів у межах крос-секторального проєкту ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) пройшли медики з Житомира та Коростеня. А вже у лютому цього року відповідні навчання завершили медичні працівники ще 13 закладів охорони здоров’я регіону.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) загалом передав Україні 70 автомобілів, які були закуплені коштом ЮНІСЕФ та за пожертви людей з Королівства Нідерландів, для надання допомоги дітям до трьох років. Ці авто будуть передані до 65 центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) в 11 областях країни (Житомирська, Чернігівська, Донецька, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Дніпропетровська, Київська, Запорізька, а також Львівська та Рівненська області), що найбільш постраждали від бойових дій та беруть участь в програмі «Турбота з народження вдома».
Також під час передачі автомобілів очільник Уряду вручив подяки Кабінету Міністрів України патронажним медичним сестрам, які залучені до роботи в пілотному проєкті. На Житомирщині подяки отримали:
- Марина Дігарева ЦПМСД Коростишівської міської громади;
- Тетяна Фесенко-Клус АЗПСМ Станишівської сільської ради;
- Ірина Яценко ЦПМСД Коростенської міської громади;
- Тетяна Андросовия ЦПМСД Овруцької міської громади.
Нагадаємо, що Донецька область, а саме Краматорський ЦПМСД стали першими, хто почав впроваджувати універсально-прогресивну модель (УПМ) патронажу в Україні. Завдяки їх досвіду та знанням були навчені медичні працівники Житомирської області у межах реалізації крос-секторального проєкту ГО за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). На Житомирщині 15 закладів охорони здоров’я вже надають послугу домашніх візитів до вагітних та родин з дітьми від 0 до 3 років за УПМ патронажу.
Довідково. МОЗ разом із ЮНІСЕФ реалізують спільну програму «Турбота з народження вдома», що передбачає впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів для покращення надання медико-соціальної допомоги родинам із дітьми від 0 до 3 років на первинній ланці.