З нагоди Дня пожежної охорони Нардеп Арсеній Пушкаренко та Посол Естонії привітали вогнеборців (ВІДЕО)

Кожен виїзд – у невідомість. Та кожна подія для них – звичайна справа. День пожежної охорони сьогодні святкують ті, хто щодня приборкують вогонь. З нагоди свята пожежників Житомирщини нагородили відзнаками Верховної Ради України.

Служу народу України! Для пожежників це не просто слова, а покликання. Кажуть, обирали цю професію свідомо, адже розуміють її важливість та необхідність. Минулий рік для вогнеборців видався найважчим, адже працювати під обстрілами та на місцях бомбардувань доводилось вперше. Однією з найбільш постраждалих громад виявилась Малинщина.

«Насправді, в нас кожне чергування був виїзд. Дуже багато постраждали в нас села. Тоді багато хатин постраждало. Тоді ще летіла ракета, був повторний залп. Прийшлося нам ховатися», — говорить пожежник 13 ДПРЧ м. Малин Андрій Кучерук.

Під час однієї з атак ворога постраждала і сама частина: були вибиті вікна, пошкоджено покрівлю, стелю. Було травмовано рятувальника. Та навіть це не завадило пожежникам виїхати на допомогу іншим.

«Спочатку всі були в шоці. Але ми оперативно приступили до гасіння пожежі, бо ще попало у наш військкомат. Оперативно спрацювали, приступили до гасіння пожежі. Це наш обов’язок такий. В нас колектив дуже дружній, сміливий. Всі виїжджають, завжди відгукуються на допомогу. Хочу побажати, хай так далі будемо працювати», — сказав пожежник 13 ДПРЧ м. Малин Андрій Кучерук.

Нагрудним знаком «За відвагу в надзвичайних ситуаціях» було нагороджено заступника начальника Головного управління ДСНС у Житомирській області. Сподівається, що найважчий рік вже в минулому. Та навіть сьогодні, під час святкування, думками з побратимами, які зараз рятують життя людей.

«Ми сьогодні святкуємо, а наші колеги, це як мінімум до 30 чоловік нашого управління, виконують завдання і в Харківській області, і в Херсонській. Це і піротехніки, і рятувальники. Ми безпосередньо приймаємо участь, допомагаємо регіонам, які опинилися ближче до лінії зіткнення», — розповідає заступник начальника ГУ ДСНС у Житомирській області Олег Держанівський.

Нещодавно, згадує, відвідував хлопців особисто і також передав нагороди. Розповідає, навіть попри постійну небезпеку, хлопці налаштовані рішуче.

«Хлопці бойові, налаштовані позитивно. Переконані, що перемога буде за нами, гідно виконують свої завдання. Керівництво гарнізону, де вони працюють, позитивно відгукують про наших колег. Мені було це дуже приємно чути і бачити. Я задоволений цими людьми, які зараз працюють в тих регіонах, і подякую їм за роботу», — говорить заступник начальника ГУ ДСНС у Житомирській області Олег Держанівський.

Привітати із професійним святом пожежників приїхав Народний депутат України Арсеній Пушкаренко. Говорить, саме за час війни відкрили проблеми і потреби рятувальників, про які раніше не говорили. Тож зараз один із головних обов’язків влади – звертати увагу на героїв без зброї.

«Сьогодні з’являються нові можливості, з’являється нова техніка, і від держави, і від партнерів, і гуманітарна допомога. Збільшилось фінансове забезпечення професії, оплата праці. Сьогодні ми розглядаємо і реконструкцію пожежних частин, і будівництво нових. Тобто сьогодні абсолютно з’явилися інші можливості, на жаль, через трагічні події. Але я радий, що нарешті ми починаємо створювати гідні умови і праці, і оплати праці нашим рятівникам. Я думаю, ми тільки на початку цього шляху, але це шанована професія, люди також мають розуміти, що вони ризикують життям, а держава створює умови для того, щоб вони могли нормально працювати», — сказав Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Разом з нардепом, привітати пожежників Житомирщини приїхав Каймо Кууск, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії – країни, яка є найближчим другом нашої області у цій боротьбі проти ворога. Окрім відбудови регіону, Естонська Республіка неодноразово надавала гуманітарну допомогу і рятувальникам. І у найближчому майбутньому на території України хочуть за досвідом Естонії запровадити єдиний номер спасіння – 112.

«Це про співпрацю і про єдину базу між поліцією, пожежниками, рятувальниками і тими, хто прибуває на виклик першими. Це не тільки історія про те, що людина дзвонить на єдину лінію, це й про обмін даними між цими службами, які допомагають скоротити час на реагування і підвищити ефективність», — каже Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.

Таким чином усі служби отримують необхідну інформацію одночасно і це значно впливає на економію часу. Аби запровадити таку систему в Естонії довелось витратити приблизно 9 років. Однак за словами Посла, воно того вартувало. Зараз в Україні планують запустити проєкт єдиного номера спасіння як пілотний, і Житомирська область буде однією з перших.