На Житомирщині стартував 2-ий етап проєкту «Важливий кожен»: цільова допомога жителям області
На теренах Житомирщини стартував другий етап проєкту «Важливий кожен», в рамках якого люди старше 70-ти років отримують продуктові набори від благодійного фонду BGV Геннадія Буткевича та благодійного фонду «Чисті Серцем». Розпочали з Чоповицької громади.
«Так, це вже вдруге така акція проходить. Приємно, що вона збільшує свої масштаби, свої простори. Першого разу благодійну допомогу отримали близько 300 чоловік, цього разу – це вже близько 700 чоловік отримали допомогу від БФ BGV», — сказав Чоповицький селищний голова Михайло Філоненко.
У такий непростий для країни час, говорить голова, будь-яка підтримка людей – важлива, особливо для тих, кому важко попіклуватися про себе самостійно. Любов усе життя працювала на фермі, зараз, зізнається, важко зводити кінці з кінцями, тож така допомога для неї дуже потрібна.
«Звичайно потрібна! Я ж пенсіонер, 86 років, я ж ніде не зароблю нічого, потрібна!», — говорить пенсіонерка Любов.
Вперше таку допомогу отримала і Ольга.
«Дуже приємно! Перший раз таку допомогу отримую і дуже рада. Дякую усім, дуже дякую. Дуже задоволена, я йшла і не думала, що так все гарно буде», — каже пенсіонерка Ольга.
82-річна Ліда також отримала продуктовий набір вперше. І одразу вирішила ознайомитись із вмістом. Каже, усе це – великий плюс до пенсії.
«Це чай напевно, спагеті, фермерський паштет, цукор. Звичайно знадобиться, дуже», — зазначає пенсіонерка Ліда.
Цього разу, говорять волонтери, продуктовий набір трішки змінився, однак залишився не менш вагомим. До другого етапу проєкту долучилися інші благодійники, тож спільними зусиллями змогли удосконалити вміст. До того ж оновлений пакет став ще й інтернаціональним.
«Наш проєкт розширюється в кількості людей, які доєднуються. Якщо в січні це був БФ Буткевича та івано-франківський фонд «Чисті Серцем», то наразі доєдналися місцева фірма, компанія «Твій хліб», а також до 2-ї хвилі доєдналися спонсори – це такий благодійний проєкт з Великої Британії. Вони також надали частину продуктових наборів, які сьогодні можна побачити», — говорить директорка Благодійного фонду BGV Геннадія Буткевича Поліна Алдошина.
Загалом продуктовий набір складається з 11 найменувань. Того ж дня продуктові їх доставили і до Горщиківської громади, яка також бере участь у проєкті вже вдруге.
«Думаю, не можна відмовлятися в наш тяжкий час від такої допомоги. А саме ця категорія, яка обрана дуже вдало, потребує. Вони зараз маломобільні, не кожен може виїхати в місто за 30 км, щоб купити ті продукти, які сьогодні вони отримають», — сказав Горщиківський сільський голова Олексій Туровський.
Цього разу продуктові набори отримають понад 400 мешканців громади. Серед них і Марія.
«Звичайно! Я вдома, 80 років, проробила на будівництві 30 років, тому потребую таку допомогу. Дякую! Дякую Богу, що я ще ходжу в церкву, молюсь за весь народ, щоб наших хлопців Бог зберіг, щоб нашу країну зберіг. Я дякую», — розповідає пенсіонерка Марія.
Окрім продуктових наборів у кожній громаді для своїх мешканців провели концерти та привітали з Великоднем. Люди кажуть, для них – це справжня віддушина у такий час. І самі пакунки – не лише про матеріальне, але й про духовне.
Привітати із Великоднем людей вирішила компанія «Твій Хліб», яка також стала партнером другої хвилі проєкту. Кажуть, на заклик благодійників до бізнесу, відреагували відразу і вирішили також надати свою допомогу.
«Долучилися до цієї програми ми з першого дня: наданням складів, наданням логістики, доставкою продуктів і пакетів, матеріальної допомоги у кожну громаду. А вже коли настав 2 етап, так як в нас є підприємство, що виробляє хліб, ми випікали паски і цим прикрасили свято Великдень для кожного мешканця Коростенського району», — каже директор ПРАТ «Коростенський хлібозавод» Микола Іскра.
Другий етап проєкту «Важливий кожен» лише розпочався і попереду багато громад і роботи. Та організатори проекту кажуть: обіцяли – зробили. Цього разу ще й розширили перелік категорій, котрі отримують допомогу.
«Я дуже радий, що в нас є можливість продовжити нашу ініціативу, яку ми започаткували наприкінці минулого року разом з БФ BGV та «Чисті Серцем», МЗС. І сьогодні ця ініціатива розширюється. Перший етап – це була категорія старших 70 років самотніх людей, то тепер в нас 70+ всі, хто є в цій категорії, це родини наших військовослужбовців, які або, на жаль, загинули, або рахуються безвісти зниклими», — підсумовує Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.
Організатори проекту кажуть: у той час, коли наші захисники на передовій, тут на місцях потрібно зробити усе, аби хлопці не хвилювалися за свої родини і знали, що в них є підтримка. З огляду на це, волонтери відкривають завісу і зізнаються, вже планують третій етап проєкту. Попередньо, восени.