Житомирська область може стати першою, де компенсацію за повністю зруйноване житло отримають усі громадяни (ВІДЕО)

Житомирська область може стати першою, де компенсацію за повністю зруйноване житло отримають усі громадяни (ВІДЕО)

Найближчим часом за зруйноване внаслідок збройної агресії росії житло українці зможуть отримувати компенсації. Відповідний законопроєкт ініціювала Олена Шуляк – голова партії «Слуга Народу». І саме Житомирщина, як один із відносно більш спокійних регіонів, може стати першою, що повністю отримає відшкодування.

«Зараз Кабмін розробляє підзаконні акти і вже 22 травня цей закон вступить в силу. Так склалося, що в нас не так багато капітально зруйнованого або вщент зруйнованого житла наших громадян. Сьогодні ми ставимо перед собою амбітне завдання, щоб наша область стала першою, в якій буде 100% компенсовано тим громадянам, котрі втратили житло», — каже Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Найбільших руйнувань в нашій області зазнав Коростенський район. А особливо північні громади. За участі їхніх голів та влади області у Житомирі пройшла нарада, на якій визначили подальші кроки для реалізації закону.

«Закон, ми розуміємо, що вже прийнятий. Залишилося лише почати реалізовувати цей закон. Тому ми плануємо з сьогоднішнього дня розмістити на всіх офіційних веб-ресурсах, на всіх сторінках, інформацію для громадян. Ми розуміємо, що частина в перші дні виїхала за кордон, не встигли, можливо, подати заявку, не встигли дооформити. Тому наразі повідомимо, щоб це все врахувати, провести знову інвентаризацію, щоб нікого не забути і щоб всім було компенсоване житло», — говорить голова Коростенської РВА Юрій Тарасюк.

Усього ж в області зареєстровано 166 домівок, котрі не підлягають відновленню. Найбільше – у Народицькій громаді, — 60. Другою за кількістю знищених будівель є Малинська.

«Стосовно пошкоджень. У нас в громаді їх понад тисячу, якщо бути точними, то 1074 об’єкти пошкодженні або знищені. В тому числі 58 – це ті, які повністю знищені або не підлягають відновленню. Це житлові будинки наших громадян і, на жаль, ця ситуація незворотна. Але сьогодні , завдячую керівництву нашої держави за те, що вони дійсно прийняли цей закон, який всі очікували. Найближчим часом ми очікуємо, що він остаточно запрацює і наші люди почнуть отримувати грошову компенсацію за своє пошкоджене майно», — сказав голова Малинської громади Олександр Ситайло.

Наступною є Овруччина. І якщо незначні пошкодження власними силами громада може покрити, відновити усі зруйновані домівки не в змозі.

«Для нашої громади це дуже важливий закон, який прийнятий нашим парламентом, підписаний Президентом. Це вселяє в людей надію про те, що буде відновлено відшкодування пошкодженого майна. У нас більше 70 авіаударів, більше 400 квартир, а це 42 багатоповерхових будинки, які пошкоджені. Практично більше 33 будівель критичної інфраструктури, 198 будинків приватного характеру і найголовніше, найбільше проблем з будинками, які зруйновані повністю, не підлягають капітальному ремонту та реконструкції. І цей закон дозволить ці питання врегулювати», — розповідає голова Овруцької громади Іван Коруд.

Отримати компенсацію можуть власники житла, замовники та інвестори, члени кооперативів і спадкоємці перерахованих осіб. Прийом заявок триватиме впродовж усього воєнного стану та ще рік після його скасування. Подати їх можна в додатку «Дія», а також в органах соцзахисту, ЦНАПах та в нотаріусів.