У Житомирі відкрили виставку «Сад Рапаїв»: презентують вишиті картини та скульптури (ВІДЕО)

У Житомирі відкрили виставку «Сад Рапаїв», на якій представили роботи цілого сімейства митців. Ольга та Микола Рапай були скульпторами, їхні роботи презентують не лише в Україні, а й за кордоном. Тепер же поряд з їхніми статуетками відвідувачі можуть побачити ще й вишиті картини їхньої доньки – Катерини. Колись вона була театральним художником, але згодом взяла до рук голку і почала створювати красу.

«Колись мені набридло робити бутафорію і я захотіла робити щось справжнє, таке, що буде після мене. Отож, я сіла на голку і не можу з неї злізти, бо це така робота, що вона займає тебе цілком», — каже авторка виставки Катерина Рапай.

Певний час Катерина жила в росії, але після подій на Майдані повернулася до України.

«Я зрозуміла, що я можу жити по справжньому тільки тут. Тут моє рідне, тут моє близьке. Тут моя душа живе і дихає, а там вона зморщується і помирає», — зазначає авторка виставки Катерина Рапай.

На виставці представлено понад 20 робіт майстрині. Деякі з них нові, деякі – вона вишивала ще у середині 90-х років. Однак, усі вони змушують зупинитися біля картини у зануритись у її світ.

«Є можливість на деяких роботах занурити погляд глибше, побути довше, Ну і загалом справляє враження 3D ефекту. Самі назви, вони, наприклад, конкретно мене провокують гуглити і читати далі історію тих, хто зображений», — говорить Наталія, яка прийшла подивитись на виставку.

«Яка праця, яка краса і яка натхненність. Без такої натхненності такої роботи не зробиш, яка з тобою говорить», — каже Людмила, яка прийшла подивитись на виставку.

«Я в захваті, стільки технік, таке поєднання незвичне, дуже гарно», — зазначає Алла, яка прийшла подивитись на виставку.

На кожній картині зображений маленький світ – тут є і українська мотанка, і древньогрецька богиня і полотна з квітами. Улюблені роботи Катерини – вишиті з елементами іудейської та мусульманської релігій.

«Мацева – це надгробний камінь у євреїв, він присвячений моєму діду. А це мусульманський камінь. Я їх дуже люблю, вони давно роблені», — говорить авторка виставки Катерина Рапай.

Організувала виставку депутатка Житомирської міської ради ­– Людмила Зубко.

«Память – це якраз те, що нас повертає до ідентичності, до традицій, до внутрішньої гармонізації. І дає можливість вийти за той вал, за яким знаходяться наші мрії. Воно дає нам можливість зробити перший крок до своїх мрій», — сказала депутатка Житомирської міської ради Людмила Зубко.

Роботи сімейства Рапаїв виставили у краєзнавчому музеї Житомира. Побачити їх можна від сьогодні і до 5 травня включно.