У Житомирі вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

299

8 травня Україна та пів світу відзначають День пам’яті та примирення. День, коли нацистська Німеччина капітулювала і жахлива, затяжна війна , у якій загинули мільйони людей, нарешті закінчилась.

«За різним оцінками в тій війні загинуло понад 7 мільйонів українців. Українці воювали в арміях різних країн Європи, світу, УПА», - сказав заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. І в той час як європейські країни казали «ніколи знову», росіяни кричали «можем повторить». Вже другий рік українці відзначають цей день в умовах повномасштабної війни.

«Ми стримували тоді фашистську Німеччину, сьогодні ми стримуємо перед Європою рашизм. Який навіть сьогодні, фактично, в святкову ніч бомбив нашу столицю», - зазначив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

У російській федерації відзначення перемоги над нацизмом поступово перетворювалося на культ, метою якого є пропаганда війни, привласнення собі статусу «головного переможця». Вони вивищили себе над іншими народами та применшили втрати інших країн. Українці ж навпаки об’єдналися з Європою.

«Ми з європейцями разом, ми зі світом разом, тому ми цей день маємо пам’ятати, як пам’ятає його світ та Європа», - сказав заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

Щоб вшанувати загиблих у Другій світовій війні представники влади поклали квіти до пам’ятників. Символічно, вже за деякий час мапа України вкотре стала червоною і на вулиці залунала повітряна тривога. Але це не збиває нашої жаги до перемоги та бажання боротися за свою свободу.

«Я впевнений в нашій перемозі. Я впевнений, що ми, окрім 8 травня, будемо мати ще один день перемоги найближчим часом», - підкреслив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.