У Житомирі відбулася зустріч учнів старших класів з міністром освіти на науки Оксеном Лісовим
В Житомирі відбулась нетипова зустріч учнів старших класів з міністром освіти на науки. Разом з Оксеном Лісовим на зустріч приїхали співзасновниці благодійного фонду savED Ганна Новосад та Оленка Северенчук, журналістка Мирослава Гонгадзе та виконавча директорка Finn Church Aid Патриція Марущак. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.
«Житомир — круте місто. І мене тішить, що саме тут розробляється концепція старшої профільної школи. Школи-магніту. Школи-мрії, яка має розкривати потенціал і надихати молодь на дослідництво й винахідництво», — говорить Оксен Лісовий.
У фокусі — концепція створення нового освітнього простору ліцею № 25.
Експерти — старшокласники міста.
«Нам важлива ваша думка. Сьогодні нація бореться за принципово інше майбутнє. Це час для викорінення ментальних деформацій. Ви — найкращі експерти. Бо це школа для майбутніх поколінь. Ви пройшли кризове навчання: ковід, війна… Приходить час відновлення, побудови нового суспільства. Середовище для такого суспільства повинні будувати діти, молодь. Кожен і кожна з вас», — сказав міністр.
Останні кілька місяців над концепцією і освітніми програмами для майбутнього ліцею працює група українських учителів і методистів під менторством фінських і американських експертів.
Проєкт реалізується БФ savED на запит Житомирської міської ради, у партнерстві з Малою академією наук України, за підтримки Finn Church Aid.
«Одна справа, коли десятки дорослих працюють над продуктом для молоді. Ідеальним, на їхній погляд. І зовсім інша — коли краштест цього продукту влаштовує молодь. Сьогодні ми хотіли саме такого краштесту: конструктивної критики, ідей, нового погляду. І те, що ми сьогодні почули, те, як старшокласники мислять, які глибокі думки висловлюють, вражає!» — каже Оленка Северенчук, директорка благодійного фонду savED.
Коворкинг, більше спортивного простору, навчальні лабораторії, соціально орієнтовані курси при школі — міністра «засипали» ідеями.
Серед цінностей майбутнього освітнього простору:
- Відкритість до взаємодії з партнерами та громадою
- Академічна доброчесність
- Конкурентноспроможність вчителів та учнів
- Сталий професійний розвиток
Обговорили і «фішки» ліцею:
4 ключові напрямки: інтердисциплінарний, медицина та біотехнології, інформаційні технології, інженерія та конструювання
- Замість класів — потоки
- Меню різнопрофільних предметів, залежно від вподобань студентів (філософія, психологія, фінансова грамотність…)
- Фокус на ментальному здоров’ї
- Профорієнтація та індивідуальне консультування
У закладі також планується:
- модульний принцип навчання (6 тижнів — теоретичний модуль, тиждень перерви і 6 тижнів практики)
- проєктна діяльність
- міжнародна співпраця
«Круто, коли освітній простір розробляється не у кабінетах чиновників, а в процесі неформальних зустрічей та спілкування з молоддю. І сьогодні саме такий день!», — каже Сергій Сухомлин.