Справа «Житомирських ласощів»: психіатричній експертизі Бойка бути чи ні? (ВІДЕО)
Колишньому представникові акціонерів товариства «Житомирські ласощі» раніше приписували рейдерське захоплення фабрики. Про це писали у газеті, розглядали справу у Генеральній прокураторі України, в адміністрації Президента та навіть зверталися до заступниці державного секретаря США з політичних питань – Вікторії Нуланд. Тепер же його підозрюють у викраденні та подальшій легалізації, тобто відмиванні, майна злочинним шляхом. Справа тягнеться ще з 2019 року.
«Він підозрюється, а вже сьогодні в суді обвинувачується, в скоєнні кримінального правопорушення передбаченого статтею 191 Кримінального кодексу України. А також він обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого статтею 209 ККУ, а саме легалізація того майна, яке було вкрадене», — каже адвокат, керуючий партнер Адвокатського обʼєднання «НЕСТЛЕКС» Валерій Алієв.
Спочатку справу розглядали в Корольовському районному суді, пізніше її передали до Коростенського міськрайонного. Незважаючи на те, що судовий процес триває вже 4 роки, справа так і не дійшла до підготовчого засідання. Причиною цього стало клопотання захисту обвинуваченого про те, що Бойко не розуміє українсьої мови та потребує перекладача.
«Це не та історія, коли людина приїхала, умовно кажучи, з Узбекистану, все життя там прожила і від неї хочуть якогось розуміння української мови. Тут ми говоримо про те, що людина н ародилася у Волинській області, закінчила у Львові технікум, закінчила Львівський університет. 100% розуміння того, що спілкування було українською, воно є», — каже адвокат, керуючий партнер Адвокатського обʼєднання «НЕСТЛЕКС» Валерій Алієв.
Варто зазначити, що у своєму клопотанні обвинувачений спирається на те, що він громадянин США та російської федерації, а не України. Проте, захист АТ «Житомирські ласощі» долучив до справи відео, на якому Бойко розмовляє українською та чітко формулює свої думки.
Спираючись на цей факт представники захисту АТ «Житомирські ласощі» 9 травня о 15:15 подали до суду клопотання про призначення стаціонарної психіатричної експертизи.
«Є підозра, що обвинувачений є неосудним. В ютубі багато відео, де він спілкується, публічно виступає українською мовою, а в Коростенському суді він її не розуміє, забув, не знає», — сказав адвокат, керуючий партнер Адвокатського обʼєднання «НЕСТЛЕКС» Валерій Алієв.
Одразу після цього о 15:55 адвокати захисту обвинуваченого подали до канцелярії суду заяву про неможливість подальшої участі і покинули суд.
«Вони подали це клопотання, про те, що у них неповнолітні діти, треба їхати в Київ, вони вже не можуть. Я не буду говорити про сімейні обставини, які там існували, але з іншого боку, можна було якось продумати, щоб не кидати обвинуваченого напризволяще. Бо два адвокати, які заявлені у справі, які його захищають, вони зібрались у виїхали», — говорить адвокат, керуючий партнер Адвокатського обʼєднання «НЕСТЛЕКС» Валерій Алієв.
Так як за законодавством України обвинувачений не може бути без адвоката під час судового засідання, його перенесли на 19 червня.
«Якщо б сьогодні розглянули клопотання, якщо б сьогодні прийняли рішення, ми б до 19 червня, не виключаю, вже мали б відповідь про осудність обвинуваченого. Суд не прийняв це рішення, суд не розглянув клопотання – проблема стоїть, як і стояла до цього», — каже адвокат, керуючий партнер Адвокатського обʼєднання «НЕСТЛЕКС» Валерій Алієв.
Варто зазначити, що особа, яка сприяла Бойку у заволодінні майна злочинним способом, уже засуджена. Цей факт може бути врахованим під час розгляду справи.
«Законодавець передбачив, що вирок, який набув чинності, скажемо народною мовою, залізобетонним доказом у справі. Усе, що вказано в цьому вироку, все суд може покласти в основу вироку пана Бойка», — зазначає адвокат, керуючий партнер Адвокатського обʼєднання «НЕСТЛЕКС» Валерій Алієв.
Зважаючи на те, що Ігор Бойко громадянин росії, можливий варіант, що його депортують або ж навіть обміняють на українських полонених захисників, зазначає представник захисту АТ «Житомирські ласощі».
«Коли думаєш про те, що в полоні знаходяться патріоти, які боронили нашу країну, які знають і не знають українську мову, але не хизуються цим. Тобто, ніхто не піднімає питання, що ти повинен її знати досконало, розуміти досконало. Але оця позиція, оцей виклик – це виклик Україні, виклик суспільству», — говорить адвокат, керуючий партнер Адвокатського обʼєднання «НЕСТЛЕКС» Валерій Алієв.
Хоча клопотання про призначення стаціонарної психіатричної експертизи подали ще 9 травня і розглянути його мали впродовж 3 днів, відповіді адвокат не отримав ще й досі.