У Житомирі провели форум волонтерів: що обговорювали (ВІДЕО)

У Житомирському Домі культури провели форум волонтерів. Зібралися представники різних благодійних фондів, щоб поділитися досвідом та дізнатись відповіді на болючі питання. Організатором зустрічі став депутат обласної ради – Олександр Рабінович. І хоча захід проводили не вперше, цього разу розширили формат.

«На сьогоднішній день ця зустріч більш розширена – ми запросили фахівців. Я думаю, ці зустрічі стануть традиційними, тому що роботу будь-якого волонтера потрібно легалізувати. Люди заслуговують на те, щоб їхня діяльність була легалізована, тому що з перших днів війно, а то і до війни, вони включились і взяли цей тягар на свої плечі», — каже депутатка Житомирської обласної ради, очільниця волонтерського штабу в Новогуйвинській громаді Тетяна Парфентієва.

На зустріч запросили представників митниці, Житомирської ОВА та податкової служби, щоб волонтери поставили болючі для них питання.

«Питання стосуються законодавчого врегулювання виїзду за кордон гуманітарників і, в принципі, нам кожного дня дуже багато йде питань, дуже багато», — говорить виконуюча обов’язки директора департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА Вікторія Лушенко.

Багато питань волонтери поставили представникам податкової служби. Головне з них стосувалися заповнення декларацій.

«Якщо ви отримували доходи не від податкових агентів, це означає, що за 2022 рік ви повинні були подати декларації. Без привязки до фондів, у вас повинні бути чек і розрахунковий документ, який підтвердить ваші витрати», — сказав начальник оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Житомирській області Олександр Мушицький.

Форум волонтерів організували, бо законодавство України змінюється. Тепер однією з головних вимог до благодійників – є легалізація їхньої діяльності. Раніше про це не говорили, тож зустрічі з представниками різних служб допоможуть їм розібратися у нових законах.

«Було дуже корисно, було дійсно цікаво, багато питань над якими треба подумати, було багато такого, про я вперше чула. Бо, розумієте, я не місцева і я не в статусі волонтера. Тому я вважаю, що це дуже гарна зустріч була», — зазначає волонтер, переселенка з Херсонської області Наталія Ткачук.

Найближчим часом модератори планують влаштувати наступну зустріч та запросити представників вже інших організацій.

«Обов’язково запросимо поліцію, обов’язково буде служба МРЕО, тому що багато автівок перевозиться на потреби Збройних сил України, ну і далі будемо реагувати», — говорить депутатка Житомирської обласної ради, очільниця волонтерського штабу в Новогуйвинській громаді Тетяна Парфентієва.

Для комунікації з волонтерами модератори створили телеграм-канал, де обговорюватимуть різні питання та, за потреби, створюватимуть звернення до законодавчих органів влади у столиці України.