З початку року платники податків Житомирщини сплатили понад 5 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників податків Житомирщини протягом п’яти місяців цього року становлять 5 млрд 879,8 млн гривень, в т.ч. від фонду оплати праці за найманих працівників в сумі понад 5724,2 млн. грн., від фізичних осіб-підприємців – 150,4 млн грн. Про це повідомляє ДПС у Житомирській області.
Темп росту фактичних надходжень за п’ять місяців цього року до фактичних надходжень відповідного періоду минулого року складає 111,2 відсотки.
Слід нагадати, що 15 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-IX відповідно до якого з 1 березня 2022 року до припинення воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після такого припинення фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, мають право не сплачувати єдиний внесок за себе.
Варто взяти до уваги, що на період мобілізації роботодавці – платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування, фізичні особи – підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.
Штрафи та пеня за порушення у зв’язку зі сплатою єдиного внеску не застосовуються протягом дії воєнного стану та трьох місяців після його припинення.
Звертаємо увагу фізичних осіб-підприємців, що надана законодавством можливість не сплачувати єдиний внесок у період дії воєнного стану є лише правом платника, а не звільненням його від нарахування внеску.
Крім того, страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Це визначено частиною першою статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Таким чином, у разі прийняття ФОПом рішення про несплату єдиного внеску, страховий стаж для призначення пенсії йому нараховуватися не буде.