Екоінспекція продовжить підраховувати збитки довкіллю, завдані росією, за допомогою нового обладнання з Естонії (ВІДЕО)
Держава-агресор завдає непоправної екологічної шкоди Україні. Площа забрудненої території вибухонебезпечними предметами складає 174 тис кв м. За цим показником Україна перша в світі. 2 млн гектарів лісів та 20% природоохоронних територій постраждали внаслідок забруднення, пожеж та мінувань. Сьогодні екоінспектори, на рівні з правоохоронцями і службами порятунку, першими виїздять на місця “прильотів”, фіксуючи злочини вчинені росією проти навколишнього середовища. Зокрема, в Житомирській області вже зафіксовано 24 такі випадки, сума збитків, завдана екології, сягає понад 15,5 мільярдів гривень.
«Більше 13 тисяч тон забруднюючих речовин за нашими підрахунками було викинуто в атмосферне повітря. Більше 70-ти гектарів землі було забруднено різними хімічними речовинами внаслідок ракетно-бомбових ударів, розбомблення нафтобаз, об’єктів критичної інфраструктури», — говорить начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.
Відтак, відкриті кримінальні провадження, які поповнять доказову базу щодо військових злочинів росії, які підпадають під кваліфікацію “екоцид” та порушення правил ведення війни, у міжнародних судах та сформують підстави для визначення розміру репарацій. Естонія, як країна, яка з перших днів демонструє свою активну підтримку Україні у військовій, гуманітарній, соціальній сфері, виступила з ініціативою допомоги і щодо фіксації та збору доказової бази про злочини проти довкілля. Днями екоінспектори Житомирщини отримали цінний вантаж: спеціалізовану техніку та спецобладнання від Естонської Республіки.
«Це 3 автомобілі спеціального призначення. Вони були в Естонії в департаменті навколишнього середовища, спеціально облаштовані для проведення лабораторних досліджень. Також були передані спеціальні аналізатори газів, якості води, лабораторне скло, радіаційні вимірювачі, які показують рівень радіації. Багато захисних костюмів, масок, що дозволяють працювати не тільки інспекторам, а й працівникам відділу інструментально-лабораторного контролю», — говорить начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.
Спеціалізовані авто та спецобладнання для фіксації екозлочинів росії Держекоінспекції Поліського округу передав міністр закордонних справ Естонії під час свого офіційного візиту на Житомирщину. Говорить, така допомога – ще один приклад всебічної та дієвої підтримки України.
«Не лише військова підтримка, тому що йде війна. Естонія підтримує вас всебічно так, як тільки може. Як країна, як нація, ми є дуже свідомими щодо екології, в нас є дуже багато лісів. Ми щиро віримо, що природу потрібно всіляко берегти. Ми розуміємо, що і природа у свою чергу захищає нас, ми мали змогу переконатися в цьому впродовж тривалої історії. Чудово, що Україна звертає на це неабияку увагу», — сказав Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цакхана.
Така спеціалізована техніка – значна підтримка задля фіксації злочинів росії проти довкілля, а також суттєвий внесок у реалізацію формули миру президента Зеленського, де окремим пунктом прописано необхідність негайного захисту природи.