«Один день з життя ВПО» – у Житомирі відкрили фотовиставку (ВІДЕО)

Близько сімдесяти тисяч внутрішньо-переміщених осіб наразі проживає у Житомирській області. Усі вони рятували свої життя, тікаючи від війни, і не знають чи повернуться колись додому. Максим Вознюк – фотохудожник – вирішив показати українцям як виглядає типовий день переселенців на новому місці.

Свою ідею він подав на грант від управління сім’ї, молоді та спорту житомирської міськради. І, хоча, 18-річний Максим був наймолодшим учасником – все ж виборов перемогу. У реалізації проєкту йому допомагав його наставник – Леонід Шевчук.

«Думаю, що Максиму було складно. Репортажна фотографія вважається найтяжчою в творчій фотографії, бо це ж люди, а з людьми треба вміти працювати. Але я вам скажу відверто, я задоволений на 100% від тієї праці, що він зробив і від того, що тут представлено на цій виставці», — сказав керівник гуртка «Мистецтво фотографії» Леонід Шевчук.

Максим почав займатися фотографією ще у 13 років. Розповідає, що понад усе любить гуляти з фотоапаратом і ловити у кадр емоції людей.

Участь у проєкті взяли 11 людей: багатодітна сім’я, мама з донькою та юнак. Один з учасників – Георгій – приїхав до Житомира близько року тому, але й досі звикає до міста. Каже, погодився на фотосесію одразу, а коли дізнався назву та мету, упевнився в правильності свого рішення.

«Такий проєкт важливий для українців тому, що він показує, не дивлячись на все, люди не здаються, продовжують жити, радіють життю. Ну і тим, хто якось заперечує момент, що переселенцям справді допомагають, це як розвінчування стереотипів», — говорить учасник проєкту Георгій Радков.

Кожну історію презентують в 11 фото – загалом їх 33. Максим зізнається, його улюблений кадр – мама з донькою на прогулянці.

«Там відчувається якесь добро, щирість. Коли дитина біжить до мами, вона любить її. Там передаються через кадр всі ті миті любові, які вони переживають разом у нашому місті», — сказав фотохудожник, автор виставки Максим Вознюк.

Відвідувачі виставки кажуть, енергія, яку випромінюють фото, вражає найбільше.

І хоча проєкт щойно завершився, Максим має плани на створення наступної виставки – хоче зняти цих людей після перемоги. І сподівається, що фотосесія буде біля їхніх будинків на деокупованих територіях.