КП «Дитяча лікарня імена В.Й. Башека» отримала від благодійників парафінонагрівач на 15 літрів
Парафінонагрівач на 15 літрів для КП «Дитяча лікарня імена В.Й. Башека» передав благодійний фонд «Духовна освіта». Чому це обладнання необхідне розповідає Наталія Рижовська, завідувач відділення медичної реабілітації та фізіотерапії, лікар ФРМ. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.
«Раніше в нас був парафінонагрівач на 3 літри. Це дуже маленький обʼєм, який забезпечував теплолікування лише двом-трьом діткам. В результаті доводилось до пʼяти разів проводити розігрівання, кип’ятіння, розливання, очікуючи поки лікувальна маса застигне і буде готова до використання… Попередній парафінонагрівач був старенький і вичерпав свій технічний потенціал. А новий — на 15 літрів. Вранці ми все готуємо, доводимо до кипіння, розливаємо по лоточках. В лоточку — парафіно-озокеритова суміш. Застиглу — поміщаємо в термостат, він тримає потрібну нам температуру упродовж кількох годин. Тож в будь-який момент, коли приходить пацієнт ми одразу можемо не очікуючи провести процедуру. Новий парафінонагрівач ми можемо запустити двічі не день і цього буде достатньо», – говорить завідувач відділення медичної реабілітації та фізіотерапії, лікар ФРМ Наталія Рижовська.
Суміш для процедур складається з парафіну та озокериту. Озокерит містить багато корисних мікро-, макроелементів, навіть так звану термолабільну паличку, яка добре виживає при високих температурах, утримує тепло та позитивно впливає на обмінні процеси в шкірі та м’язах.
На скільки затребуваною є така процедура як парафінотерапія?
«Є діти, які звертаються до нас після травм, переломів, вивихів і т.д. Наслідки таких травм — м’язові і суглобові контрактури, тобто тугорухомість. Для того, щоб розробити тугорухомий суглоб, його спочатку краще розігріти, щоб тканини, які формують суглоб, стали більш м’якими, еластичними і піддатливими для наступних фізичних втручань. Тому спочатку робиться парафінотерапія — суглоб або м’яз розігріваються. Далі — масаж, щоб розім’яти ці тканини. І тільки після цього можна ефективно робити фізичну терапію. Вже на м’якому суглобі. Результативність такого комплексу в рази вища, аніж просто проводити фізкультуру на нерозігрітих, непідготовлених, тугорухомих суглобах і м’язах» — розповідає Наталія Рижовська.
Попит на парафінотерапію є й серед діток із ДЦП. У цих дітей є спастичність суглобів та м’язів. І, знову ж таки, працювати з такими суглобами та м’язами, коли вони непідготовлені й тугорухомі, — дуже важко.
«Найперший запит батьків діток з церебральним паралічем: «Чи робите ви парафінотерапію?», — так як знають, що дітям це допомагає. Після теплотерапії проводиться масаж, а згодом лікувальна фізкультура: при цьому суглоби маленьких пацієнтів краще розробляються», — фізичний терапевт і ерготерапевт Кітлейчук Юлія.
Є діти з синдромом Рейно. Їм роблять парафіно-озокеритотерапію на кисті та стопи.
На скільки процедур вистачає 15 літрів парафіну?
Залежно від площі накладання. В середньому — 5-7 діток за один раз. Раніше трьох літрів вистачало максимум на двох дітей, дві маленькі ніжки.
«З дитячою лікарнею співпрацюємо вже багато років. Ми соціально відповідальні і реагуємо на проблеми лікувального закладу. Тому купили парафінонагрівач, бо це важливо для повноцінної допомоги маленьким пацієнтам. Ми впевнені, що попереду в нас ще багато спільних добрих справ і реалізованих проектів», — каже Ольга Вандалович, заступник директора благодійного фонду «Духовна освіта».
«Духовна освіта» упродовж багатьох років підтримує ЗСУ. І коли Росія повномасштабно напала на Україну, фонд став партнером проєкту, який розробив виробництво бойових та розвідувальних дронів.
Нагадаємо у Житомирі створять кластерну лікарню – об’єднають КП «Лікарня №2 імені В.П. Павлусенка» та КП «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека».