День із життя мобілізованого: навчання та допомога від благодійників (ВІДЕО)

Ні, це не кадр із фільму. І навіть не момент бою з передової. Це фрагмент навчання мобілізованих на спеціально відведеній території. За добу вони проходять декілька локацій та навчаються різним речам, котрі знадобляться на фронті.

«Програма базової загальної військової підготовки оновлена, включає в себе дуже багато дисциплін, таких як: тактична медицина, тактика, вогнева підготовка, підготовка зв’язку, топографія військова. Такі як тактична медицина, тактична підготовка, вогнева підготовка, дуже ми тиснемо на ці дисципліни. Це ті навички, які потрібні солдату в бою найперші», — каже командир 1-ї навчальної роти Володимир Довбиш.

Навчитися виживати на полі бою та знищувати противника усіма наявними вогневими засобами. Таку мету ставлять інструктори перед курсантами. Тому наступна локація – метання гранати.

Перед тим, як кидати справжню гранату, мобілізовані проходять обов’язкові щонайменше 8 тренувальних кидків навчального зразка. Та, звичайно, вислуховують інструктаж. Курсант Петро говорить, без роздумів вирішив стати на захист держави. І особливо пишається, що потрапив до ДШВ.

«Навчатися в ДШВ, зразу скажу, було дуже важко. Або коли пройшли багато злагоджень, багато тренувань, навчилися більш працювати з озброєнням, вже стало легше. Навчилися тактиці, з кожним разом ставало легше і легше працювати як з побратимами, так і в навчанні. Ми з побратимами налаштовані на перемогу, треба йти виганяти ворога, звільняти наші землі, захищати наші сім’ї, дітей і нашу Батьківщину», — сказав курсант Петро.

Загалом, день мобілізованого військовослужбовця, кажуть хлопці, розписаний по годинах. Кожну хвилину витрачають на підготовку, адже вмотивовані наближати перемогу. Навчатися доводиться у будь-яких умовах. Під зливами та у багнюці. Правда, після таких випробувань хочеться комфорту. Військові кажуть, привести себе до ладу допомагають сучасні душові контейнери, подаровані благодійниками.

Це дуже добре, що вони є, бо після любого навчального процесу, стрільби на полігоні, вони прийшли, у них є час після вечері попрати, тут є прання, пральні машинки. Душ на 6 чоловік тут, і в цьому теж на 6 чоловік. У нас свою скважина, спеціальний водовід є. Тобто все добре, все влаштовує. Їм взагалі це краще кращого», — говорить старшина 1-го навчального батальйону Ігор Оксенюк.

У підрозділі таких 2 контейнери. Їх закупив Благодійний фонд BGV Геннадія Буткевича. Військові кажуть, використовували їх навіть взимку, бо ж всередині тепло. І це справжній комфорт у таких умовах. Зізнаються, така підтримка, яку надають небайдужі, важлива.

«Справляємось. Справляємось завдяки тому, що є люди, які розуміють, що потрібна допомога для того, щоб ми могли продовжувати займатися своєю роботою», — зазначає військовослужбовець Андрій.

Загалом, для військових підрозділів фонд BGV закупив 10 таких душових контейнерів на суму понад 4 мільйони гривень. Окрім того, для захисників на Житомирщині команда фонду також організовувала передачу квадрокоптерів, семи нових автомобілів Mitsubishi L200, двадцяти потужних генераторів для об’єктів оборонної інфраструктури, партію буржуйок, продуктів харчування, засоби зв’язку та багато іншого.