В одному з ліцеїв Коростеня облаштують укриття за кошти освітньої субвенції (ВІДЕО)

За даними Міністерства освіти і науки України 30% закладів загальної середньої освіти не мають укриттів, тож діти змушені навчатися дистанційно. У травні цього року Житомирщина отримала субвенцію у розмірі 45 млн грн. Завдяки цьому з’явилась можливість облаштувати надійні сховища у кількох навчальних закладів області. Серед них – і один із ліцеїв Коростеня.

«Батьківський колектив спільно з педагогічним колективом навчального закладу звернулись до мене, оскільки сталась така ситуація, що в цьому навчальному закладі немає укриття. Тому я як Народний депутат зі свого боку втрутився, звернувся до обласної військової адміністрації і якраз при розподілі цільової державної субвенції щодо створення укриттів у навчальних закладах, цей навчальний заклад Коростеня потрапив у перелік закладів, які отримають фінансування у співфінансування з місцевою владою», — каже Народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Цей ліцей залишався єдиним у місті, де не було укриття. На початок вересня минулого року тут навчалося 470 учнів, але через дистанційку батьки почали переводити своїх дітей до інших закладів освіти.

Загальна вартість будівництва нового сховища становить понад 10 млн гривень. 70% з яких складає освітня субвенція, решту виділили із місцевого бюджету.

«Сім мільйонів з державної субвенції та 3 мільйони з місцевого бюджету. А також місцевий бюджет взяв на себе проектно-кошторисну документацію та її фінансування», — сказала директорка одного з навчальних закладів Коростеня Людмила Бондар.

За словами директорки ліцею, роботи з облаштування сховища планують розпочати на початку серпня.

«Укриття планується на 300 чоловік, це 180 квадратних метрів. Укриття подвійного призначення, це значить, що після війни його можна використовувати у мирних цілях, тобто як актовий зал, як приміщення для проведення гурткової роботи», — каже директорка одного з навчальних закладів Коростеня Людмила Бондар.

Самі ж батьки радіють, що невдовзі їхні діти зможуть повернутися до повноцінного процесу навчання — безпосередньо за шкільними партами.

«Без освіти немає розвитку суспільства. Фундамент формується в школі, якщо пропустити цей момент далі вже немає що робити. Не можна будувати будинок без фундаменту», — зазначає голова батьківського комітету навчального закладу в Коростені Олександр.

Щоправда, до 1-го вересня укриття побудувати не встигнуть, тож навчальний рік почнуть із використанням дистанційних технологій. Завершити облаштування сховища планують до кінця осені.

«Усі зацікавлені, щоб сховище було побудоване в найкоротші терміни», — каже директорка одного з навчальних закладів Коростеня Людмила Бондар.

Загалом же, каже народний депутат України Арсеній Пушкаренко: розміру освітньої субвенції недостатньо, аби забезпечити укриттями усі навчальні заклади області.

«Я зі свого боку звернувся до Прем’єр-міністра України, Дениса Шмигаля, щоб Кабмін переглянув розмір освітньої субвенції саме на створення укриттів в освітніх закладах і збільшив для Житомирської області», — сказав Народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Для створення безпечних умов в школах, Житомирщині потрібно щонайменше 130 млн гривень.