На Житомирщині відбувся регіональний бізнес-форум «Бізнес під час війни» (ВІДЕО)
Повномасштабне вторгнення вплинуло на усі сфери життя в Україні. Осторонь не залишився і бізнес, котрому довелось зіштовхнутися з новими викликами. Аби обговорити проблеми підприємців області і можливі шляхи допомоги з боку держави на Житомирщині провели Регіональний бізнес-форум.
«Ми не будемо і не можемо говорити про те, що бізнес у нормальному стані. Безперечно, постраждали всі. Дуже вдячний за те, що їх можна обговорити на такого роду заходах з бізнесом, безпосередньо, в регіонах, аби мати діалог, розуміти, що ми робимо неправильно, де нам треба виправити помилки, а де треба негайно відреагувати на ті чи інші правопорушення з боку держави в бік бізнесу», — каже голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Голова партії «Слуга Народу» та очільниця Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк говорить, з 24-го лютого 2022-го року бізнес став надійним тилом для армії та держави, адже саме за рахунок податків фінансуються наші Збройні Сили, тож необхідно підтримувати їх та допомагати залишатися в строю.
«На сьогодні більше ніж 1 трильйон гривень – це видатки на оборону. Ці видатки нам не несуть наші міжнародні партнери, це те, що фінансує український бізнес, сплачуючи податки. Були підприємства, які з України виїхали. Наприклад, відкрили нові виробництва, або розглянули вид діяльності не в Україні. А більшість підприємств, все ж таки, залишилися тут. Вони для нас надзвичайні герої і наша робота має бути максимально, на 100%, саме для них», — говорить голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Майже півсотні представників підприємств Житомирщини стали учасниками форуму. Кожен з них приїхав із власними кейсами та болючими питаннями.
«Сьогодні, на жаль, величезна кількість людей виїхала. Тому ми маємо зменшення ринку, анексовані території і так далі. Основна задача наша, яка перед нами стоїть, це – втриматися, вистояти, зберегти колектив максимально, зберегти торгову марку, і звичайно, для цього ми повинні продаватися. Що потрібно для того, щоб ми продавалися, вихід один – це тільки експорт», — каже директорка одного з підприємств Олена Стретович.
Тому зараз компанія шукає усі можливі шляхи експортувати свою продукцію та розширювати продаж. Та в основному, кажуть на підприємстві, вони змогли вистояти та пристосуватися до нових умов. Не з менш вагомими проблемами зіштовхнувся малий та середній бізнес. Одне з підприємств, яке займається саджанцями ягідних культур, також було на межі. Та змогло приборкати хвилю негараздів. Власниця каже, такі зустрічі із фахівцями також доволі важливі та потрібні у наш час.
«Сьогодні всі питання, які були задані підприємцями, або знайшли свою відповідь, або їх було взято на контроль та посадовці навіть поділились своїми телефонами, щоб згодом відповісти на всі ці запитання. Деякі стосуються не тільки одного підприємства, а стосуються цілої галузі і програми подальшого розвитку цих галузей. Я вважаю, що ця зустріч була дуже плідною», — зазначає власниця одного з підприємств Ліліана Дмитрієва.
Загалом, під час конструктивного діалогу із підприємцями великого, середнього та малого бізнесу порушили питання роботи митної служби; розвантаження пунктів пропуску для бізнесу; блокування податкових накладних та багато іншого. Усього ж на зустрічі обговорили понад 20 практичних кейсів.