Майже 2 тонни лісового насіння заготовили лісівники Київщини та Житомирщини

Майже 2 тонни лісового насіння заготовили лісівники Київщини та Житомирщини

Збір та заготівля високоякісного насіння – важлива частина роботи лісівників у відновленні лісів. Насіння, що зібране зі зрілих і сильних дерев, має більшу ймовірність прорости та стати здоровим деревом. Про це повідомляє Столичний лісовий офіс.

Час збору насіння залежить від виду дерева. Приміром, сосна звичайна та ялина дозрівають взимку, тоді як інші, наприклад, кісточкові, липа – влітку. Тож лісівники проводять спостереження за погодою та станом дерев, аби визначити найсприятливіший час для заготівлі насіння – коли воно стигле і готове до збору.

«Філії ДП «Ліси України» на Житомирщині та Київщині від початку року заготовили майже 2 тисячі кг лісового насіння: Житомирщина – 1537 кг, Київщина – 452 кг.

Зі сформованих партій насіння філії відбирають середній зразок та відправляють його до насіннєвої лабораторії для визначення класу якості. Після цього заготовлене насіння висівають у лісових розсадниках, де лісівники дбайливо вирощують сіянці, які у майбутньому стануть здоровим та високопродуктивним лісом», – йдеться у повідомленні.

Розпочали заготівлю ще взимку – зі збору шишок хвойних порід дерев, нині ж у розпалі заготівля насіння берези, абрикоса, черешні, вишні, аличі. Та найбільше насіння лісівники заготовляють восени, коли дозрівають листяні породи, зокрема, дуб звичайний, ясен, граб, клен.

Цього року філії Столичного лісового офісу планують заготовити понад 127 тонн насіння, з них левова частка – 122 тонни, припадає на дуб звичайний, насіння якого збиратимуть восени після його опадання.

Загалом завдяки реформі лісової галузі лісівники отримали більше можливостей для ефективного ведення лісового господарства, зокрема й для якісної заготівлі та використання лісового насіння. Передусім дозволила оптимізувати витрати на збір та зберігання насіння. Зекономлені кошти дозволять в майбутньому поліпшити обладнання і виробничий процес заготівлі насіння. Також реформа стимулює впровадження новітніх технологій у процес збору та зберігання насіння, що підвищує його якість.