Студенти Житомирського інституту медсестринства зможуть оволодіти методикою японської лікувальної терапії (ФОТО)

Японські благодійники вчитимуть масажним технікам студентів Житомирського інституту медсестринства. Обговорення співпраці з медичним навчальним закладом є метою візиту японської делегації БФ «ЧеФуКо» («Чорнобиль-Фукусіма-Діти»). Йдеться про термотерапію апаратом ОННЕЦУ, яка має лікувальний ефект і використовується в Японії. Про це повідомляє Житомирсько міської ради.
Надалі таку послугу можна буде впровадити й в житомирських медичних закладах, адже на базі інституту медсестринства діють курси підвищення кваліфікації професійних масажистів, які зможуть оволодіти методикою японської лікувальної терапії.
Макото Сугіура, Масаюкі Кабасава та Шінічі Такахаші – майстри лікувальної терапії – готові надати обладнання ОННЕЦУ інституту медсестринства, а також медичним закладам Житомира у разі успішного впровадження проєкту.
«Під час традиційного масажного сеансу масажист докладає сили рук, аби розігріти тіло пацієнта. Апарат ОННІЦО дає тепловий ефект за допомогою інфрачервоного випромінювання, і таким чином покращується циркуляція крові у визначеному місці тіла, потім проводиться масаж, організм бореться з хворобою», – пояснюють японські майстри.
В Україні ще немає такого досвіду японського масажу. Але українські біженці у Польщі вже з ним знайомі: півтора року японські благодійники працювали в гуманітарному центрі для біженців у Варшаві, де перебуває близько тисячі українців. Кажуть, українці відгукувалися про японські масажні сеанси як про потужний психологічний та фізіологічний вплив на організм.
«В Україні потреба у професійних масажистах та реабілітологах – надактуальна. Війна щодня призводить до поранення військових, яким потрібне таке лікування, — говорить заступниця міського голови Марія Місюрова.
«Сформувати систему професійної реабілітації у Житомирі – одне з найважливіших завдань для нашої громади», – зазначає секретар міської ради Віктор Клімінський.
З 2013 року благодійники з Японії також співпрацюють і з двома житомирськими освітніми закладами Житомира – ліцеєм №12 та ліцеєм №25. Кажуть, спектр взаємодії «українсько-японський обмін культур» хочуть розширити й на інші освітні заклади нашої громади.
1 млн єн від японських благодійників спрямують на потреби Дитячої лікарні імені В.Й Башека.