Студенти Житомирського інституту медсестринства зможуть оволодіти методикою японської лікувальної терапії (ФОТО)

Студенти Житомирського інституту медсестринства зможуть оволодіти методикою японської лікувальної терапії (ФОТО)

Японські благодійники вчитимуть масажним технікам студентів Житомирського інституту медсестринства. Обговорення співпраці з медичним навчальним закладом є метою візиту японської делегації БФ «ЧеФуКо» («Чорнобиль-Фукусіма-Діти»). Йдеться про термотерапію апаратом ОННЕЦУ, яка має лікувальний ефект і використовується в Японії. Про це повідомляє Житомирсько міської ради.

Надалі таку послугу можна буде впровадити й в житомирських медичних закладах, адже на базі інституту медсестринства діють курси підвищення кваліфікації професійних масажистів, які зможуть оволодіти методикою японської лікувальної терапії.

Макото Сугіура, Масаюкі Кабасава та Шінічі Такахаші – майстри лікувальної терапії – готові надати обладнання ОННЕЦУ інституту медсестринства, а також медичним закладам Житомира у разі успішного впровадження проєкту.

«Під час традиційного масажного сеансу масажист докладає сили рук, аби розігріти тіло пацієнта. Апарат ОННІЦО дає тепловий ефект за допомогою інфрачервоного випромінювання, і таким чином покращується циркуляція крові у визначеному місці тіла, потім проводиться масаж, організм бореться з хворобою», – пояснюють японські майстри.

В Україні ще немає такого досвіду японського масажу. Але українські біженці у Польщі вже з ним знайомі: півтора року японські благодійники працювали в гуманітарному центрі для біженців у Варшаві, де перебуває близько тисячі українців. Кажуть, українці відгукувалися про японські масажні сеанси як про потужний психологічний та фізіологічний вплив на організм.

«В Україні потреба у професійних масажистах та реабілітологах – надактуальна. Війна щодня призводить до поранення військових, яким потрібне таке лікування, — говорить заступниця міського голови Марія Місюрова.

«Сформувати систему професійної реабілітації у Житомирі – одне з найважливіших завдань для нашої громади», – зазначає секретар міської ради Віктор Клімінський.

З 2013 року благодійники з Японії також співпрацюють і з двома житомирськими освітніми закладами Житомира – ліцеєм №12 та ліцеєм №25. Кажуть, спектр взаємодії «українсько-японський обмін культур» хочуть розширити й на інші освітні заклади нашої громади.

1 млн єн від японських благодійників спрямують на потреби Дитячої лікарні імені В.Й Башека.