Народний депутат перевірив підготовку Березівської громади до нового навчального року (ВІДЕО)
Напередодні нового навчального року безпека дітей потребує особливої уваги. Тож у рамках парламентського контролю Народний депутат Арсеній Пушкаренко оглянув та перевірив стан будівництва модульних укриттів у навчальних закладах Березівської громади. Одне з них на етапі підготовчих робіт.
«Спочатку ми розпочинаємо копання котловану, викопуємо до потрібної глибини, потім це все ущільнюємо і наступним процесом буде засипання крупним щебнем. Теж буде укатка після цього, і потім будемо складати модуль», — каже спеціаліст з благоустрою Сергій Прогонов.
Модульне укриття буде знаходитися на достатній глибині під землею, і за рахунок бетонних стін, за словами спеціаліста, буде надійним для переховування. А скористатися ним учні та колектив навчального закладу зможуть з 1-го жовтня. в іншому ж населеному пункті укриття вже готове на половину.
«Сьогодні ми бачимо, що йде активне закінчення робіт по встановленню сховища. Кількість осіб, яку може прийняти це сховище, — це 150 осіб. Ще сюди планується встановити біотуалети, умивальники і все необхідне обладнання для того, щоб тут могли безпечно перебувати дітки», — сказав голова Житомирської РВА Юрій Тарасюк.
Закінчити роботи планують до 1-го вересня, аби малеча змогла вийти на очне навчання. А який кінцевий вигляд матимуть такі модульні укриття можна подивитися на прикладі опорного закладу освіти в громаді. Тут будівництво розпочали в липні і нині стан готовності – 100%. Директор ліцею говорить, сховище сприяє тому, що учні повертаються, бо ж раніше ховатися було ніде.
«Майже 2 роки не навчались ми, було онлайн-навчання. Потім ми їздили в іншу школу, завдяки автобусу, який надійшов як гуманітарна допомога від Естонії. Тому це є дуже актуальним, оскільки діти переходили в інші навчальні заклади. З будівництвом укриття батьки побачили, що воно буде відкрито, і, відповідно, почали повертатися до школи», — розповідає директор навчального закладу Сергій Іщук.
Голова громади каже: роблять усе, аби діти змогли повернутися за шкільні парти, й активно готуються до нового навчального року.
«Березівська громада нараховує 6 навчальних закладів, 3 з них були без укриттів. Наразі проводяться роботи з метою будівництва сучасних модульних укриттів. Громада готова до початку нового навчального року: забезпечені паливом, забезпечені всім необхідним. Найголовнішим для нас є укриття і ми їх відкриємо», — розповідає Березівський сільський голова Михайло Яромов.
За результатами перевірки нардеп говорить, помітно, що громада піклується про безпеку дітей. Разом із ти, зазначає, що загальна потреба в укриттях на Житомирщині набагато більша, аніж дозволяє зробити виділена державою субвенція.
«На жаль, державна субвенція, яку ми отримали, дозволила, навіть у співфінансуванні з громадами, покрити всього 8 навчальних закладів. Це критично мало, тому що потреба в нашій області понад 40. Це чверть мільярда. Я особисто звернувся до Прем’єр-міністра України, з запитом, який був оголошений на сцені Верховної Ради, для того, щоб було збільшення субвенції для нашої області», — говорить Народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
Наразі очікується рішення Кабінету Міністрів, однак нардеп запевняє, триматиме це питання на контролі. Окрім того, під час робочого візиту до Березівки оглянули земельну ділянку, яку виділили під дитячий будинок сімейного типу. Його побудують за кошти Естонської Республіки, яка відгукнулася на ініціативу Першої Леді «Адреса дитинства». ДБСТ буде побудовано із використанням сучасних технологій. У міжнародному конкурсі на кращий архітектурний проект майбутнього будинку взяли участь 17 українських та естонських архітектурних бюро. Нещодавно оголосили переможця — проект «Хата».
«Сьогодні в нас 362 ДБСТ за кордоном, більше тисячі в середині країни. І Олена Зеленська ініціювала проєкт «Адреса дитинства» для того, щоб повернути, відновити і збудувати нове житло для цих багатодітних родин, адже ви знаєте, що держава давно проводить політику, що дитина повинна виховуватися вдома, не повинна виховуватися в інтернаті. І це нормальна світова практика, коли дитина інтегрується в родину, далі в суспільство і виховується з родиною, виховується вдома», — каже говорить Народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
Загалом, за три роки у Житомирській області планують збудувати 8 подібних дитячих будинків сімейного типу.