Авіакатастрофа на Житомирщині відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту, — ДБР (ВІДЕО)
В ДБР назвали ймовірні причини авіатрощі на Житомирщині, яка сталася 25 серпня. Наразі ведуться слідчі дії. Фахівці розглядають три версії ситуації. За словами радниці з комунікації ДБР за попередньо встановленими обставинами, є відомості про те, що катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту.
«До розслідування будуть залучати фахівців Генштабу ЗСУ і фахівців з командування Повітряних сил. Щодо можливих версій, то попередня кваліфікація: порушення правил польотів або підготовки до них і за це в Кримінальному кодексі передбачено покарання — до 15 років позбавлення волі.
Але також слідство розглядає три версії ситуації, яка призвела до загибелі трьох пілотів в умовах воєнного стану. Це такі версії як технічна несправність літаків, помилка пілотів або ж порушення при організації здійснення польотів», — сказала радниця з комунікації ДБР Тетяна Сапьян..
Тетяна Сапян зазначає, що для того, щоб довести одну із версій і кваліфікувати правопорушення, потрібно провести чимало експертиз, які не робляться за один день. «Це будуть судово-медичні експертизи, експертизи з дешифрації чорних скриньок — і це є найважливіше у даній ситуації — і ще така комплексна судова авіаційна технічна експертиза. Розраховуємо на те, що ці експертизи дадуть розуміння слідству про те, як це відбулося. Попереду дуже важлива і кропітка робота і ми розраховуємо, що у співпраці нам вдасться встановити усі причини цієї катастрофи. Але слідству для цього потрібен час», — сказала радниця з комунікації ДБР Тетяна Сапьян.
Довідково: 40 бригада тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних Сил ЗС України назвала імена загиблих пілотів Майор В’ячеслав МІНКА (фото №1 в шоломі). Повернувся в авіацію у 2015 році. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим пілотом бригади, технічно підготовленим.
Майор Сергій ПРОКАЗІН (Фото №2 - у парадній формі). 24 роки життя присвятив авіації. З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. Побратими згадують його непересічну посмішу, щирість, вміння прийти на допомогу у непростих ситуаціях.
Капітан Андрій ПІЛЬЩИКОВ “JUICE”. (фото №3 - із шевроном). 8 років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах обстановки. Здобув низку державних та відомчих нагород. Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.