У Житомирі провели семінар, темою якого стала психоемоційна підтримка ветеранів
Скажи чесно, ти як? Головне питання, яке ставлять українці одне одному вже понад півтора роки повномасштабного вторгнення. Програма підтримки ментального здоров’я «Ти як?», запущена Першою леді України – Оленою Зеленською – для того, щоб громадяни звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. У рамках проєкту у Житомирі відбувся семінар, на якому розповіли про досвід нашої області у психосоціальній підтримці ветеранів війни.
«Зараз для ветеранів та їх родин увага більше приділяється індивідуальним консультаціям. Кожного четверга в нашому військовому шпиталі проводиться арттерапія, ось ви бачите роботи наших хлопців. Це також окрема історія, окремий світ. Коли ми прийшли в шпиталь і намагалися якось заохотити хлопців малювати. Це було дуже важко» — сказала волонтерка Олена Сивак.
Олена розповідає, військові зовсім не йшли на контакт і не хотіли приймати допомогу.
Окрім арттерапії ветеранам пропонують плавання, веслування на човнах та іпотерапію. Керівниця Координаційного центру психічного здоров’я Кабінету міністрів України переконана, що саме мистецтво та люди здатні вилікувати одне одного.
«Це приклад того, що коли людина бачить багато нелюдського, їй обов’язково треба бути творцем. Не соромтеся говорити про ті речі, які здаються вам очевидними, бо не завжди те, що 2 помножити на 2 в усіх на поверхні. Ти можеш зловити інсайт в тому, що ти просто не бачив, бо там несфокусований був твій погляд» — розповіла керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Оксана Збітнєва.
Ірина Гладка є координатором проєкту «Територія відновлення і розвитку», головною метою якого є допомогти ветеранам та їхнім сім’ям відновитися ментально.
За словами заступниці начальника обласної військової адміністрації та координаторки ментального здоров’я – Наталії Остапченко – психологічна підтримка ветеранів та їхній емоційний стан наразі є одним із пріоритетних напрямків роботи.
З початком повномасштабного вторгнення ментальне здоров’я сотень тисяч українців похитнулося. Почуватися погано емоційно – це нормально, головне не сварити себе за такий стан, а звернутися по допомогу до кваліфікованих спеціалістів. Контакти таких можна знайти на сайту проєкту «Ти як?»