«У ворога немає моральних обмежень, він мінує все», – Дмитро Коваль про роботу сапера

247

«Проблема сучасної війни в тому, що дуже багато розумних боєприпасів, ті ж самі міни різні, які вже не потрібно підходити і чіпати, вони із сейсмодатчиками йдуть, з різними сенсорами і, відповідно, це тяжко, бо ти її не бачиш, вона вже тебе чує і може спрацювати», - зазначає водій-сапер частини піротехнічних робіт Дмитро Коваль.

Дмитро Коваль почав свою кар’єру піротехніка трохи більше року тому, за цей час він вже тричі бував на Херсонщині, де розміновував українську землю від смертельних дарунків окупантів. Каже, особливо запам’ятались йому емоції місцевих.

«Територія була тільки звільнена, люди дуже емоційно зустрічали, почнемо з того. І те, що ти одразу після боїв заходиш, дуже багато було роботи. Там багато чого було, з чим доводилось працювати», - додає водій-сапер частини піротехнічних робіт Дмитро Коваль.

Уся територія теоретично була небезпечною, тож усі рухомі об’єкти, потрібно було ретельно перевіряти. Дмитро наголошує, обережним треба було бути навіть із тілами загиблих, бо ворог мінував усе.

«Перше, що ти робиш – спілкуєшся з місцевим населенням, хто там знаходиться. Максимально дізнаєшся, що тут було, що вони бачили, що вони чули і вже потім починаєш працювати», - каже водій-сапер частини піротехнічних робіт Дмитро Коваль. 

Дмитро розповідає, інформація про усі незвичні випадки, нові способи замінування одразу розповсюджується серед саперів по всій Україні, щоб у подальшому вберегти їх від несподіванки. Ворог використовує як новітнє обладнання, так і міни виготовлені ще у 50-60 роках.

За словами піротехніка, якщо ворог ставить звичайну розтяжку, для них це добре. Адже це означає, що саперам подарували гранату. Складність полягає у тому, щоб розгадати ребус, що ховається далі за розтяжкою і знешкодити.

Ворог постійно удосконалюється, знаходить нові способи мінування, раніше невідомі нашим саперам, тож піротехнік ніколи не припиняє навчання.

У неділю, 17 вересня, працівники ДСНС відзначають своє професійне свято – День рятівника. Їхня робота була важливою у всі часи, але зараз, коли заміновано понад 30% України, коли мирні громадяни опиняються під завалами будівель, зруйнованих російськими ракетами, ДСНС – це ті, хто рятують десятки тисяч життів щодня.