Благодійники та працівники ДСНС розповіли про використання дронів під час розмінування (ВІДЕО)
Через повномасштабну агресію росії проти України, наша держава потенційно є найбільш замінованою територією світу. Працівники ДСНС та ДССТ ризикують своїми життями, задля очищення нашої землі від смертельних дарунків ворога. Саме тому наразі благодійники та інженери конструюють дрони, які допомагають у розмінуванні та мінімізують людські втрати.
«Це магнітометр на базі дрона. Магнітометр використовується для пошуку ферометалевих предметів, це залізо, які містять залізо», — каже інженер благодійного фонду Фундація «Поступ» Руслан Рябченко.
Магнітометр використовують для пошуку вибухонебезпечних предметів під землею вже давно, однак українські інженери удосконалили систему.
«Наша розробка, яка має патент, ось це виносне кріплення, воно виносить на 2–2,5 метри від дрона. І тим самим зникають перешкоди при обробці даних. Це в 30 разів краще, ніж у світі взагалі», — говорить інженер благодійного фонду Фундація «Поступ» Руслан Рябченко.
Вартість дрона разом з такою установкою 50 тисяч доларів. Наразі благодійники тестують обладнання та шукають гранти, щоб наростити виробництво. Компанія «UADamage» з початком повномасштабного вторгнення займалася оцифровуванням даних з супутників, зараз же вони відкрили паралельний напрямок роботи – інтегрування штучного інтелекту в процес розмінування.
Після цього фахівці облітають територію декількома типами дронів зі спеціальними сенсорами, які бачать міни не тільки на землі, а й під нею.
Потім усі дані завантажують на платформу компанії, що дозволяє мати багатошарову інформацію про різні типи вибухонебезпечних предметів на дослідженій території. Засновник компанії «UADamage» закликає усіх стартаперів, які пришвидшують процес розмінування обмінюватися технологіями задля більш якісного результату.
Віцепрем’єр-міністерка України та Міністерка економіки – Юлія Свириденко сказала, що урядовці визначили пріоритетні напрямки роботи у державній стратегії розмінування.
«Коли ми деокуповуємо території, важливим напрямком є розмінування мостів, доріг, енергетичних об’єктів. Другий важливий аспект – це розмінування домогосподарств. Третій аспект, дуже важливий на наш погляд, ми аграрна країна, тому це сільгосп землі», — сказала Віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Завдяки розвитку ринку дронів, розмінування відбуватиметься швидше та якісніше. Окрім цього зросте кількість саперів, зараз їх 3 тисячі, до кінця року очікується збільшення штату до щонайменше 6 тисяч.