У Житомирі відбувся Конгрес регіональних рад при Президентові: про що говорили (ВІДЕО)
Житомирщина – один із 4-х регіонів, котрий бере участь у пілотному проєкті «Помічник ветерана», який реалізується профільним міністерством. В громадах працюватимуть люди, які надаватимуть всебічну допомо гу і сприяння Захисникам та Захисницям у повноцінній адаптації до мирного життя.
Помічники вже зараз проходять спеціальні навчання у Центрах ветеранського розвитку, котрі відкривають по всій країні у провідних навчальних закладах. Кандидатами можуть стати не всі, а лише ті, хто вже знайомий із проблемами повернення до цивільного життя.
Фінансуватимуться працівники ветерана субвенцією профільного міністерства. Один фахівець буде розрахований приблизно на 100 родин. Стартував проєкт з 1-го липня, однак далі планує масштабуватися. На першому етапі мають підготувати 400 помічників, надалі кількість зростатиме.
Окрім цього створюватимуть вікна ветеранів, сервісні офіси у справах ветеранів у адміністративних центрах, аби учасники бойових дій завжди знали куди можна звертатися. Також на конгресі обговорили питання реабілітації військових у сфері охорони здоров’я. Зізнаються, фахівців не вистачає. В основному, кажуть, люди, які здобули освіту реабілітолога не працювали за професією, тож роблять усе, аби виправити ситуацію.
Широкого попиту набирає протезування, адже Україна вперше в історії зазнала такої кількості ампутацій. У мультидисциплінарні команди, які працюють в лікарнях, відтепер включають і протезиста, що дозволяє спростити систему.
Спільно з МОЗ, Міністерством соціальної політики і командуванням медичних сил ЗСУ відпрацювали маршрути, якими керуються пацієнти з ампутаціями. А також багато допомоги надають за кордоном. Потреба у реабілітації є і на Житомирщині, тож сьогодні відпрацьовували поради як можна покращити цей аспект для нашої області.
При лікарнях планують створити і палати Героя, в котрих надаватимуть повний пакет послуг НСЗУ. Окрім цього на конгресі обговорили і інші питання.