У Житомирі нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук (ВІДЕО)
21 дитина з Житомирщини здобула 23 перемоги у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Сьогодні у Житомирі провели церемонію вручення нагородження призерів.
«У минулому році у нас була 21 перемога та 21 дитина, тому ми маємо певну динаміку. Звичайно, ми рухаємось до того, щоб якомога більше наших дітей було долучено до науки, до навчання і які б показували такі ж гарні результати, як присутні в цій залі діти, здобували перемоги», — говорить заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець.
Роботи МАНівців охопили різні галузі науки: математика, література, фольклористика, зоологія, кібербезпека. Над кожною діти працювали багато місяців. Ілля Сидорчук – учень 10 класу ліцею №30 міста Житомир – який презентував працю про отримання електроенергії від водоспадів, розповідає, збирати матеріали почав ще у червні минулого року і досі продовжує вносити правки до роботи.
«Спочатку нашою ідеєю було створити п’єзо-килимок, тобто, щоб від пральної машини вироблялася електрична енергія. Але, проаналізувавши аналоги, ми зрозуміли, що така установка вже є, вона вже працює. Тому, щоб не плагіатити, ми вирішили створити таку установку від водоспадів. Тобто, коли потік води падає на цю установку, виробляється електрична енергія», — каже учень ліцею №30 міста Житомир Ілля Сидорчук.
Юний науковець презентував свою роботу й на інших українських та міжнародних конкурсах.
Надія Даниловська презентувала одразу 2 наукові роботи, які зайняли перше та третє місця на Всеукраїнському етапі конкурсу МАН. Перша праця дівчини про дощових червів та вплив діяльності людини на їх популяцію.
Також Надія досліджувала забруднення Житомирського водосховища водоростями та негативні наслідки цього на екологію.
Переможцям конкурсу вручили сертифікати на грошову винагороду у розмірі від 3 до 5 тисяч гривень в залежності від місця, яке вони зайняли. Тетяна Хомич розповідає, досі не може повірити, що її робота отримала таке визнання, починаючи дослідження селекції та генетики вона не сподівалася на перемогу.
Конкурси від МАН демонструють, що наука може бути доступною та цікавою, а також дають можливість підліткам зрозуміти як це, бути вченим.