У Житомирі обговорили з членами Асоціації міст України питання відновлення інфраструктури населених пунктів, які постраждали від війни

193
У Житомирі обговорили з членами Асоціації міст України питання відновлення інфраструктури населених пунктів, які постраждали від війни

З початку повномасштабної війни область вже 116 разів зазнавала повітряних ударів з боку ворога. Росіяни використовували для цього практично весь свій арсенал: крилаті ракети, «гради», авіабомби та дрони-камікадзе. Внаслідок цього на Житомирщині зруйновано та пошкоджено 4814 об’єктів. Про це повідомив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«Нажаль, загроза ударів з повітря не минула. Навпаки з наближенням сезону холодів, вона стає все більш актуальною. Попри це, ми продовжуємо спільними зусиллями Держави, міжнародних партнерів, громад, бізнесу та волонтерів відновлювати пошкоджену ворогом інфраструктуру та житлові будинки. 

Загалом вже вдалося відновити більш ніж 2 700 об’єктів. На відновлювальні роботи з резервного фонду державного бюджету та інших джерел було спрямовано майже 270 млн гривень. Також жителі області активно використовують державну програму “єВідновлення”. Зараз вже подано 587 заяв на отримання компенсації для відновлення житла, яке має незначні пошкодження та 71 заяву на компенсацію за зруйноване житло», – говорить начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко..

Ще одна важлива складова процесу відновлення – це співпраця з закордонними партнерами. Координатором цього процесу на міжнародному рівні стала Естонія. Спільно з нашими естонськими партнерами нам вже вдалося реалізувати декілька важливих для громад проєктів.

Житомирщина стала першим регіоном України, де в рамках відбудови України було «з нуля» побудовано перший об'єкт за кошти іноземної держави. Ще один проєкт реалізований спільно з естонськими партнерами – відбудова зруйнованого російською ракетою мосту через річку Ірша у Малині. Також партнери планують долучитися до будівництва бомбосховищ в освітніх закладах, де в цьому є нагальна потреба, будівництва двох дитячих будинків сімейного типу та інших проєктів. 

«Впевнений, що досвід, який буде напрацьований в рамках реалізації цих проєктів, стане дуже корисним для подальшої відбудови Житомирщини», – сказав Бунечко.