На Житомирщині працювала тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради у справах ветеранів (ВІДЕО)
За запрошенням Народного депутата Арсенія Пушкаренка на Житомирщині працювала Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань правового статусу, соціальної підтримки, медичного забезпечення ветеранів війни, військовослужбовців, Захисників, Захисниць та членів їх сімей. Однією з причин візиту стала велика кількість наявних питань від керівників громад.
«Сьогодні в громадах задають питання. Створюються ветеранські хаби, мають бути помічники ветеранів, створюються відділи з питань ветеранів в кожних органах місцевого самоврядування. І сьогодні голови громад задають питання «як це буде функціонувати?». Сьогодні під час ТСК ми підняли ряд важливих питань. Дійсно, є проблеми. І майданчик Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради власне і покликаний для того, щоб в рамках парламентського координувати міністерства, центральні органи виконавчої влади», — каже Народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
Члени Комісії спочатку ознайомилися із медичними закладами області, котрі надають лікування та реабілітацію як для військових, ветеранів, так і цивільних. Зокрема, побували в одному із найкращих спеціалізованих закладів області, в якому проходять реабілітацію й військові з травмами хребта й ампутаціями нижніх кінцівок.
«Попит значно збільшився, і він також продовжує зростати. Проводиться стаціонарна реабілітація, комплексна, яка включає в себе медичну, фізичну і психологічну реабілітацію. Дуже багато позитивних результатів, і ми раді цим досягненням і продовжуємо розвиватися», — говорить медичний директор закладу Андрій Дишлевий.
Окрім психологічної та медичної реабілітації у лікувальному закладі окрему увагу приділяють фізичній реабілітації, а саме спортивній активності. Члени спеціальної комісії переконані, це також має неабияке значення для повернення до звичного життя.
«Спорт, я вважаю, є чи не найкращим інструментом для психологічної реабілітації та соціалізації ветеранів, поранених ветеранів, тих, хто страждає на посттравматичний стресовий розлад. Нервові, знервовані, нестабільні, втрата мотивації. Спорт дає їм самоорганізацію і мотивацію, мету, до якої вони йдуть. Ось три дуже важливих складових», — каже Народний депутат України Василь Вірастюк.
Оглянувши медичні заклади, народні обранці кажуть: такий формат виїзного засідання, необхідний, аби розуміти реальні проблеми та потреби на місцях. Адже тільки особисто спілкуючись як з пацієнтами, так і керівництвом, та ознайомившись із реальною картиною можна зрозуміти, куди та як варто рухатися.
«Нам це спілкування важливе, тому що ми будемо розуміти, які мають бути наші подальші кроки, зокрема, в частині фінансування пакетів, в частині якого саме потребує додаткового фінансування і які мають бути спеціальні, так би мовити, умови для лікування. Тобто все, що ми працювали у Верховній Раді, воно тут конкретизувалося», — розповідає Народна депутатка України Ірина Констанкевич.
Обговорити отримані результати та питання від представників громад члени комісії зібралися у Житомирській політехніці. Лише кілька місяців тому тут відкрили Центр ветеранського розвитку.
«Ми хотіли підняти сьогодні під час даного засідання проблемні питання, які необхідні для старту програми підготовки помічників ветеранів в Житомирській області, адже до нас звертаються керівники громад з проханням, щоб ми розпочали таку підготовку тому, що є велика потреба щодо консультування, надання юридичних послуг підтримки ветеранів безпосередньо в громадах області», — говорить ректор ДУ «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов.
До засідання у форматі онлайн долучилася Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, хоча відповідей на чимало питань членів ТСК так і не вдалося від неї почути.
Окрім того до засідання долучилися Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров та представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Спільно обговорили наявні питання у справах ветеранів Житомирської області та виявили напрямки, котрі потребують додаткової уваги. Звернули увагу й на питання поширення досвіду Житомирської політехніки.
«Ветеранський хаб – це ті послуги, які вже надає Житомирська політехніка. І тому було важливо, щоб такі хаби розросталися по Україні, і щоб ті люди, як наприклад, фахівці Житомирської політехніки, оскільки вони вже пройшли цей шлях і фактично вони у себе за свої ж кошти вже зробили певні, дуже результативні кроки, для того, щоб вони теж були оцінені і могли бути поширені також на всю Україну», — сказала Народна депутатка України Тетяна Циба.
За підсумками роботи ТСК на Житомирщині будуть надані рекомендації профільним міністерствам та центральним органам виконавчої влади.