У Хорошеві пройшов Другий форум громад Житомирської області (ВІДЕО)

186

Вдруге на Житомирщині відбувся форум громад області. Цього разу говорили про спроможне врядування на шляху до Європейського Союзу. У цьому напрямку, розповідають в обласній військовій адміністрації, працюють вже давно і мають конкретні досягнення.

«Незважаючи на всі виклики, я сьогодні дякувала головам територіальних громад, нам все вдалося. В нас вже кожен голова знає як спілкуватися з іноземцями, який етикет при цьому варто дотримуватися, логістичні нові маршрути, робота з гуманітарними хабами, з бажаючими надати гуманітарну допомогу, створення ДФТГ – це також важливий напрямок, прийом у себе на території внутрішньо переміщених осіб, робота з ветеранами і їхніми сім’ями. Безліч питань, які ми навчилися робити по-новому», — каже перший заступник начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.

Волонтерська співпраця після 24-го лютого стала однією з передових у роботі України з іноземними державами. Багато зав’язків та напрацювань було реалізовано саме у цій сфері. Чи не найбільше допомоги Житомирщина отримала саме від Естонії – країни, котра взяла нашу область під патронат. Зокрема, на собі її відчула Хорошівська громада, котра цього разу приймала форум у себе.

«З матеріальної точки, скажемо так, це шкільний автобус, який ми отримали. В нас 2 автобуси пішло на війну, і він нам сьогодні дуже допомагає. Це гарний, комфортабельний такий, багатомісний автобус. До того ж зараз ми виділили земельну ділянку, на якій планується побудувати дитячий будинок сімейного типу. Це буде будувати уряд Естонії у нас», — говорить голова Хорошівської громади Володимир Столярчук.

На запрошення народного депутата Арсенія Пушкаренка участь у форумі громад взяв мер естонської столиці, голова асоціації місцевого самоврядування Естонії Михаїл Килварт. Він поділився досвідом Таллінна на шляху до Європейської родини та відзначив, що наші країни мають схожі проблемні питання.

«Форум, в якому я беру участь, – дуже важливий для майбутнього. Адже муніципалітети повинні підготуватись до членства в Європейському союзі, в родині європейських муніципалітетів. Сьогодні, я розумію, що ми маємо багато подібних проблем і схожих викликів, які потрібно вирішувати. І я надіюсь, що ми робитимемо це разом, в родині Європейського союзу. І я чекаю своїх колег з українських муніципалітетів в Європейській родині. І разом ми боротимемось за права муніципалітетів у майбутньому», — розповідає мер Таллінна Михаїл Килварт.

Форум було ініційовано після висновку Європейської комісії щодо виконання Україною умов для початку перемовин про вступ до ЄС. Знакова для нашої країни подія водночас викликала чимало питань у керівників громад, тож форум став майданчиком для спілкування та обговорення.

«Потужні виступи і мого колеги Віталія Безгіна, заступника міністра інфраструктури з питань відновлення Олександри Азархіної, представників області, Михаїла Килварта, звичайно. Тому сьогодні провели дуже важливу роботу, кілька речей намітили. По-перше, Естонія з наступного року починає навчати нашу область, наше врядування в рамках підтримки і відновлення нашої області до підготовки кандидатства і вступу до ЄС», — зазначає Народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Окрім того, під час форуму було презентовано ще одне напрацювання, а саме створення обласної асоціації місцевого самоврядування.

«Буде прагматично працювати, притягувати інвестиції, нам важливо підіймати економіку, тому що ви бачите яка складна ситуація з грошима, тому нам потрібні інвестиції, нам потрібні робочі місця, нам потрібні відрахування. Власне ця асоціація, ми ініціювали її створення, вона буде створена, і я думаю, що завдяки їй ми спробуємо в наступному році відкрити регіональне представництво нашої області в Брюсселі при Європейській комісії», — підсумував Народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Загалом, під час форуму громад обговорили понад 10 важливих та нагальних питань.