«Надія є» – благодійний фонд, який відкрив талант десяти тисяч дітей (ВІДЕО)

149

«Надія є» – це благодійний фонд, який допомагає талановитим дітям Житомирщини заявити про себе на великій сцені. Організація функціонує вже 10 років, її створення припало на часи Майдану, коли сотні тисяч українців вийшли на мітинги, бо хотіли змін.

«Ми також належали до тієї категорії людей, яким була небайдужа Україна. І для того, щоб щось змінити, потрібно було кожному активно проявити свою громадянську позицію. І ми з однодумцями вирішили створити фонд, який би ставив за мету виховати покоління. Покоління дітей, молоді, які б любили свою державу Україну, хотіли тут жити, працювати і приносити їй користь», — каже голова БФ «Надія є» Надія Юшкевич.

Окрім того, ще однією метою заснування фонду стала популяризація благодійності.

«Воно тоді було не настільки розвинуте, тільки історії наших меценатів, якими були Терещенки, Процькі, інші. Ми хотіли показати приклад того, як можна бути корисними іншим людям, маючи досвід чи статки», — зазначає голова БФ «Надія є» Надія Юшкевич.

За ці роки фонд «Надія є» допоміг більше десяти тисяч дітей показати свій талант. Танці, співи, читання віршів та багато інших умінь демонстрували маленькі артисти на сцені. Першим проєктом організації стала «Житомирська вежа».

Другий проєкт фонду – «Якщо ти зірочка, засвітись» охопив талановитих дітей районів Житомирщини. Надія Юшкевич зізнається, саме він є її улюбленим.

На таких заходах фонд «Надія є» знаходив дітей, яким потрібна була допомога у просуванні, для них влаштовували майстер-класи, допомагали з репертуаром та з професійними вчителями. Одним з таких став Артем Фесько, який став переможцем шоу «Україна має талант».

Благодійний фонд «Надія є» спільно з управлінням культури стали засновниками обласної дитячо-юнацької літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки.

Важливим етапом просвітницької діяльності фонду стало щорічне створення тематичних календарів, моделями для фото у яких ставали діти. Для цього маленьким артистам створювали відповідні образи: шукали автентичне українське вбрання, плели віночки з живих квітів, організовували фотосесії з професійними фотографами.

Також серед проєктів фонду «Живий мандруючий музей», «Творчість незламних». Цього року дітей відправили на виступ за кордон, де вони перебували тиждень.

Кожного року фонд «Надія є» втілює близько 5 проєктів. Наступного – у планах благодійників організувати заходи до 175-річчя від дня народження Олени Пчілки, популяризувати вид танцю – бойовий гопак, розповісти про мужність та героїзм, які поєднані у рухах танцюристів.