У Житомирі створили Координаційну раду з питань ВПО

У Житомирі створили Координаційну раду з питань ВПО

У Житомирі створили консультативно-дорадчий орган при виконкомі міської ради. Його головна мета — захист прав та задоволення потреб переселенців, а також сприяння їхній адаптації та інтеграції у Житомирську громаду. На території Житомирської громади зареєстровано 14 306 внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.

«Рада стане платформою для комунікації та інструментом, що спритятиме у розвитку ефективних механізмів  використання потенціалу ВПО у громаді. Великий відсоток людей залишиться у Житомирі. Для них має бути доступною не тільки соціальна підтримка, вони мають брати участь у місцевому самоврядуванні», — говорить заступниця міського голови Марія Місюрова.

До складу новоствореного органу увійде 18 осіб, 9 з них — ВПО. Раду очолюватиме також особа з числа переселенців.

У Положенні йдеться, що Координаційна рада з питань ВПО надаватие міській раді та виконкому пропозиції та рекомендації зі  створення місцевих програм підтримки внутрішньо переміщеного бізнесу. Рада готуватиме  експертні пропозиції, висновки, аналітичні  матеріали  з питань формування та реалізації державної, регіональної та місцевої політики у сфері захисту прав ВПО.

Серед повноважень —  підтримка в  реалізації прав ВПО на забезпечення житлом, працевлаштування, освіту, медичне обслуговування тощо; співпраця з благодійними та громадськими організаціями щодо захисту прав ВПО, розгляд звернень ВПО та пропозицій громадських об’єднань з питань, що належать до компетенції Координаційної ради та ін.

ВПО вже відчувають себе частинкою нашої громади завдяки тому, що  у Житомирі діє Комплексна програма соціального захисту населення Житомирської територіальної громади на 2021-2025 роки, куди внесені заходи, що сприяють інтеграції переселенців та їхніх дітей у  Житомирську громаду.

У Житомирі є гарні приклади інтеграції ВПО в громаду. Незабаром ми опублікуємо декілька історій про те, як переселенці стають житомирянами.

Створення ж Координаційної ради з питань ВПО — це чіткий механізм участі переселенців у місцевому самоврядуванні.