Як розпізнати обмороження та надати першу допомогу потерпілому: поради лікаря-хірурга (ВІДЕО)

Температура на термометрі опустилася до -12 градусів за Цельсієм, однак через пронизливий вітер мороз відчувається ще більше. За такої погоди легко можна отримати обмороження кінцівок.

«Обмороження відноситься до виду травми, яка виникає внаслідок дії низької температури. Необов’язково мають бути великі цифри низької температури, тому що сприятливими факторами для обмороження є вологість повітря і тривалість перебування пацієнта на вулиці, тривалість дії цього травмуючого фактору», — каже завідувач хірургічного відділення №2 КП «Міська лікарня №1» ЖМР Богдан Шевчук.

Більше 90% обморожень припадає на пальці ніг і рук, ніс, вуха та щоки.

Під час другого ступеня обмороження з’являються пухирі, шкіра навкруги має синювато-червоний колір. Також характерне підвищення температури тіла.

Найчастіше обмороження отримують люди без визначеного місця проживання, які перебувають на вулиці тривалий час.

Якщо у вас або ж ваших знайомих є ознаки обмороження, варто негайно зігріти уражену ділянку тіла: перенести потерпілого в тепло, одягнути в сухий і теплий одяг, напоїти гарячим чаєм. Важливо пам’ятати – розтирати шкіру не можна.

Щоб запобігти обмороженню варто одягати декілька шарів одягу та закривати якомога більше відкритих ділянок тіла. Не забувайте про шапки, шарфи та рукавиці. Завідувач хірургічного відділення у 1 міській лікарні розповідає, з появою «Пунктів незламності» пацієнтів з переохолодженням значно поменшало. Тож у разі потреби звертайтеся до шелтерів. На час похолодань у Житомирі їх функціонує 18.