На Житомирщині вибухонебезпечними предметами можуть бути забруднені майже 75 тис. га територій, — Віталій Бунечко

На Житомирщині вибухонебезпечними предметами можуть бути забруднені майже 75 тис. га територій, — Віталій Бунечко

Розмінування територій, що постраждали від російської окупації чи терористичних ударів ворога з повітря залишатиметься актуальною для України та зокрема й Житомирщини ще багато років поспіль. Влада області має зробити все, щоб прискорити цей процес і не наражати на небезпеку прийдешні покоління. Про це повідомив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«Саме тому Житомирська обласна військова адміністрація продовжує залучати до проєктів гуманітарного розмінування якомога більше сертифікованих спеціалістів. Сьогодні ми підписали меморандум із Громадською організацією «Українська асоціація операторів протимінної діяльності» та ТОВ «ГК ГРУП». Обидві організації вже проводять нетехнічне обстеження потенційно небезпечних територій на Житомирщині та планують залучати до роботи наших ветеранів», – каже Бунечко.

Загалом на Житомирщині вибухонебезпечними  предметами можуть бути забруднені майже 75 тис. га територій. Переважна більшість небезпечних територій – це землі, що використовуються у повсякденній діяльності – ліси, сільськогосподарські угіддя, місця проходження важливих комунікацій та інше.

Вибухотехніки обласного ДСНС за минулий рік здійснили майже 500 виїздів задля перевірки територій та розмінування. Також вони активно залучаються задля знешкодження вибухонебезпечних пасток на деокупованих  територіях сходу та півдня України. Зрозуміло, що можливостей наших вибухотехніків недостатньо, щоб швидко убезпечити всі території у громадах області. Тому залучення сертифікованих операторів протимінної діяльності є дуже важливим для Житомирщини.

«В нас вже підписані відповідні меморандуми з міжнародними компаніями. Ми дуже раді, що вітчизняні спеціалісти також доєднуються до цієї роботи. Також ми маємо позитивний приклад реалізації пілотного проєкту з гуманітарного розмінування, ділянки одного з лісогосподарств в Народицькій громаді. Вперше оператора для гуманітарного розмінування було залучено на відкритому аукціоні. Також на Житомирщині минулого року відбулася виїзна нарада щодо використання дистанційних засобів для обстеження територій щодо наявності вибухонебезпечних предметів за участі віцепрем'єрміністра Юлії Свириденко та відомого мецената та благодійника Говарда Баффета.

Певен, що підписання меморандуму, яке відбулось сьогодні сприятиме підвищенню ефективності та темпів робіт із перевірки та розмінування потенційно небезпечних територій області», – говорить Віталій Бунечко.