До спроможної мережі Житомирського госпітального округу увійшли 6 надкластерних закладів охорони здоров’я, 5 кластерних та 17 загальних

До спроможної мережі Житомирського госпітального округу увійшли 6 надкластерних закладів охорони здоров’я, 5 кластерних та 17 загальних

20 грудня 2023 року Міністерство охорони здоровʼя погодило плани розвитку госпітальних округів спроможної мережі медзакладів. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА. 

Кожна область стала окремим госпітальним округом, який своєю чергою поділяється на кластери. У межах одного госпітального округу лікарні розділені на надкластерні, кластерні та загальні. Реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі складніших проблем зі здоров’ям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. 

Розподіл ресурсів в медзаклади відбувається відповідно до їхньої ролі у спроможній мережі госпітального округу, зокрема, на відновлення та модернізацію, інфраструктурні зміни, проведення закупівель дороговартісного обладнання тощо. 

Як наголошують в МОЗ, такий підхід дозволяє найбільш ефективно розподіляти обмежений фінансовий ресурс заради досягнення максимального результату – забезпечення якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для українських пацієнтів. 

Формування спроможної мережі медзакладів, як один з етапів медреформи, розпочалося вже у липні 2023 року. 

«До спроможної мережі Житомирського госпітального округу увійшли 6 надкластерних закладів охорони здоров’я, 5 кластерних та 17 загальних. 

На 2023 рік з НСЗУ було заключено договори із 93 медичними закладами Житомирської області. За програмою медичних гарантій по 40 затверджених пакетах послуг було заключено 221 договір за 631 групою послуг», – йдеться у повідомленні. 

Закладами спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги укладено 121 договір по 510 групам послуг, з них пріоритетні: 

  • Медична допомога при гострому мозковому інсульті – 9 закладів; 
  • Медична допомога при гострому інфаркті міокарда – 4 заклади; 
  • Медична допомога при пологах – 9 закладів; 
  • Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках – 3 заклади; 
  • Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня – 29 закладів.