На Житомирщині пенсіонерка втратила 50 тис. грн., повіривши «банківським» шахраям
Одне із популярних шахрайств – це викрадення коштів із рахунків, яке злочинці здійснюють під виглядом працівників банка. Мета злочинців – виманити особисту інформацію, яка дозволить встановити контроль над її рахунком. Про це повідомляє Коростенське районне управління поліції.
«Днями, в Словечанській громаді, пенсіонерка потрапила в одну із таких пасток. В телефонній розмові псевдопрацівник банку розповів, що нібито з її банківської карти шахраї намагаються зняти гроші. Отож, для їх збереження, необхідно кошти переказати на віртуальний рахунок, який вказав співрозмовник. Не переконавшись в тому, що той, хто телефонує є дійсно працівником банку, жінка виконала інструкцію та, на жаль, втратила понад 50 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.
Працівники поліції звертаються до власників карткових рахунків:
Якщо ж ви отримали подібний дзвінок, то рекомендуємо припинити розмову та зателефонувати в банк за номером, вказаним на зворотному боці банківської картки, або особисто відвідати відділення банку. Це гарантуватиме безпеку ваших коштів.
Працівники банку ніколи не перевіряють ваші персональні дані. Окрім цього не потрібно розголошувати коди, які приходять вам на ваш мобільний номер, і не набирайте на вашому телефоні невідомі вам комбінації цифр.
За жодних обставин не переказуйте кошти на будь-які інші рахунки на прохання «банківських» співробітників.
Якщо ви зрозуміли, що випадково розкрили персональні дані вашої картки шахраям або за вашим рахунком проходять підозрілі операції — негайно заблокуйте картку та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку.
Розкажіть про цю схему шахрайства своїм родичам і близьким, особливо людям літнього віку.