Кількість місць на трибуні, оновлена фан-зона, дохід від продажу квитків: про це розповів директор з маркетингу, медіа та спонсорства ФК «Полісся» Олександр Денисов (ВІДЕО)
Перший домашній матч весняної частини чемпіонату футбольний клуб «Полісся» може зіграти з заповненими трибунами стадіону. Наразі клуб готується до старту продажу квитків на найближчий домашній матч 1 березня проти ФК «ЛНЗ». Скільки глядачів зможе прийняти Центральний стадіон у Житомирі, куди клуб спрямує кошти отримані від продажу квитків та які активності клуб готує для вболівальників — про усе це в інтерв’ю для клубного YouTube каналу розповідає директор з маркетингу, медіа та спонсорства ФК «Полісся» Олександр Денисов. Про це повідомляє пресслужба ФК «Полісся».
В грудні стало відомо, що Кабмін доручив розробити порядок допуску вболівальників на трибуни. Як у клубі зустріли цю інформацію, адже по суті це був перший і такий довгоочікуваний крок до повернення вболівальника на трибуни?
По суті ми щасливі, бо тепер ми точно розуміємо, що гравці та команда і зусилля, які вони докладають на футбольному полі — усе це для вболівальників і не лише по телевізору, але тепер і на трибунах. Ми зробили дуже великий обсяг роботи, дуже великий обсяг роботи зробила служба безпеки клубу, відпрацьовуючи питання того, як вболівальники можуть перебувати на стадіоні, як діяти в випадку повітряної тривоги, як побудовані процеси і з точки зору евакуації вболівальників, куди їх спрямовують і так далі.
Клуб докладає зусиль, щоб вболівальники могли прийти на стадіон, але водночас це дуже велика відповідальність клубу за життя та безпеку наших палких вболівальників, щоб з ними не дай Боже нічого не трапилось, коли щось небезпечне відбувається.
Зараз можна сказати, що приблизно 1500 вболівальників може прийняти стадіон. Це, звісно, не та кількість, якої ми хотіли і на яку розраховували — ми б хотіли бачити повні трибуни, а це — 6500 вболівальників. Чому ми маємо саме цифру 1500 — можна пояснити дуже просто. Кожен клуб, який приймає рішення, що вболівальники будуть на його трибунах вирішує питання з точки зору, яка кількість бомбосховищ є навколо стадіону в радіусі 500-700 метрів, не більше. Клуб провів і досі проводить перемовини з установами, які мають ліцензовані бомбосховища, а не просто якісь підвали, з якими підписуються контракти і які готові та можуть прийняти вболівальників.
Ось, власне, ця кількість — 1500 — і дозволяє нам розпочати програму продажу квитків і запрошення вболівальників на трибуни.
Чи були якісь інші вимоги, які організатор змагань висував клубам?
Насправді УПЛ дала таке формулювання: за бажанням клубу. Тобто, якщо клуб бажає, то він може працювати над тим, вболівальники прийшли на трибуни. Якщо не бажає, то може від цього відмовитись. Наприклад, є стадіони, де навколо немає бомбосховищ і попри всі бажання, вони не можуть запросити вболівальника на стадіон. Не хочу називати когось конкретного, щоб не розчаровувати вболівальників. В нас бажання є і отакі можливості ми маємо. Якби ми забезпечили місць в бомбосховищі на 6000 людей, то УПЛ сказали би: окей, можна пускати 6000 людей.
Перший домашній матч «Полісся» зіграє 1 березня проти «ЛНЗ», як клуб заохочуватиме вболівальників, щоб вони прийшли на стадіон і як запрошуватиме глядачів?
Закликаю слідкувати за нашими сторінками в соціальних мережах, ми оголосимо про старт продажу квитків. Квитки будуть продаватись онлайн та офлайн, як це було до повномасштабного вторгнення та ковіду. Звісно ж, придбати онлайн можна буде набагато швидше.
В день матчу квиток також можна буде придбати на стадіоні.
Дохід від продажу квитків є однією із важливих статей у бюджетах клубів. Як «Полісся» діє у цій ситуації: якою буде цінова політика на квитки і чи розраховує клуб заробляти на продажу квитків?
В умовах війни позиція президента клубу дуже чітка та зрозуміла. Ми вважаємо, що ті вболівальники, які будуть приходити підтримувати команду на трибунах, вони одночасно будуть допомагати нашим ЗСУ в боротьбі за незалежність України. Позиція однозначна: всі гроші від продажу квитків будуть спрямовані на ЗСУ. Більше того, вже проведені переговори з благодійним фондом «BGV Charity» і ми вже розуміємо куди саме будуть йти гроші. Не просто донатимо на ЗСУ, а гроші будуть спрямовані на конкретний підрозділ: 132-й окремий розвідувальний батальйон Десантно-штурмових військ. Саме цей підрозділ ми разом із вболівальниками будемо підтримувати. Тому жодної копійки клуб не бере собі в актив, всі гроші спрямовуються туди: йдеш на футбол — донатиш на ДШВ.
Питання цінової політики ще опрацьовується, ми ще додатково це будемо анонсувати і заходити на ті ресурси, які будуть продавати ці квитки. Це буде зрозуміло згодом, нам ще потрібно трохи часу. А купити квитки онлайн можна буде на kasa.com.ua, karabas.com.
«Полісся» ще під час пандемії коронавірусу та після повномасштабного вторгнення намагалось адаптуватись до обставин і залишатись близьким до свого вболівальника, організовувало фан-зону. Якою є подальша доля цього проєкту клубу?
Це наш унікальний кейс. Ми щасливі, що змогли залишитись із нашими вболівальниками впродовж зимового періоду міжсезоння, було багато подій: кіберспортивні змагання, перегляд футбольних матчів, ми разом навіть дивились волейбол. Ми хочемо цей проєкт продовжити, але трохи його реформувати.
Прямо зараз можна сказати, і це, напевно, пролунає вперше, що ми працюємо над тим, щоб відкрити центральний вхід, класичний та історичний вхід на стадіон зі сторони Старого бульвару. Там зараз відбуваються будівельні роботи. Сподіваємось, що ми встигнемо до 1 березня, щоб вболівальник прийшов на стадіон так, як це має відбуватись.
Але в той самий час ми вважаємо, що під час виїзних матчів вболівальники все одно мають десь збиратись. Ми трансформуємо цю фан-зону в проєкт під робочою назвою «Play-city ФК «Полісся», яку ми переносимо на територію центрального стадіону біля входу. Ми вважаємо, що, якщо батьки йдуть на трибуни, то діти можуть якось весело провести час. З’являться фуд-корти можна буде придбати якийсь напій, з’їсти щось гаряче, будуть додаткові розважальні майданчики для дітей. Ми хочемо зробити цю зону абсолютно новою для Житомира, де люди будуть проводити час, яка має бути модною, сучасною і там буде дуже цікаво.
Зараз після 25 лютого, після матчу з «Рухом», ми розбираємо фан-зону в центрі Житомира і переносимо її до стадіону. Про відкриття і всі заходи, які там плануються, ми повідомимо додатково. Думаю, весною там буде дуже цікаво.
Я думаю, що всі ми з нетерпінням чекаємо першого домашнього матчу проти «ЛНЗ». Наостанок вас хочу попросити звернутись до вболівальників із закликом приходити на трибуни.
Друзі, ми вас дуже очікуємо, ми дуже скучили, нам вас дуже не вистачає, команді вас дуже не вистачає і ваша підтримка буде надважливою. Ми починаємо другу частину сезону, команда бореться за Кубок України, за медалі, тому очікуємо вас на матчах і очікуємо вашої палкої підтримки.