На Житомирщині 93 аптечних заклади надають послугу «Доступні ліки»

На Житомирщині 93 аптечних заклади надають послугу «Доступні ліки»

Держава постійно працює над розширенням доступності програми реімбурсації «Доступні ліки» для того, щоб все більше пацієнтів мали змогу  отримати необхідні їм ліки безоплатно або з частковою доплатою. Вартість лікарських засобів за програмою відшкодовує Національна служба здоров’я України. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА. 

Як повідомляє МОЗ України у 2023 році програма значно розширила свій перелік лікарських засобів, включивши знеболювальні препарати для паліативних пацієнтів, імуносупресивні засоби та тест-смужки для діабетиків І типу. Таке розширення спектра ліків підкреслює зобов’язання держави задовольняти різноманітні медичні потреби громадян. 

З моменту запуску програми понад 4,5 мільйона пацієнтів скористалися її перевагами, з яких понад 2,2 мільйона — у 2023 році. Серед найбільш потрібних напрямків лікування були серцево-судинні захворювання, профілактика інфарктів та інсультів, цукровий діабет II типу, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів та інсулінозалежний діабет. 

«На Житомирщині 93 аптечних заклади надають послугу “Доступні ліки”. 81 аптека уклала договори за програмою реімбурсації ліків. Кількість місць відпуску ліків за електронним рецептом становить 581», – йдеться у повідомленні.

Довідково. Протягом багатьох років USAID підтримує Україну на шляху створення системи охорони здоров’я, яка є більш прозорою, орієнтованою на пацієнтів і здатною протистояти викликам. З моменту запровадження програми реімбурсації у 2017 році USAID тісно співпрацює з Міністерством охорони здоров’я, Національною службою здоров’я України та іншими зацікавленими сторонами. 

Результати дослідження, проведеного проєктом USAID «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed), показали, що 80% пацієнтів користуються програмою «Доступні ліки» вже понад рік, а 78% опитаних відчули зменшення витрат на лікування під час використання програми.