На території Столичного лісового офісу розпочався протипожежний період

На території Столичного лісового офісу розпочався протипожежний період

Лісові пожежі є однією з найбільших загроз для лісових масивів України. Щороку лісівники докладають чималих зусиль для мінімізації ризиків виникнення та поширення вогню в лісах. Основну частину роботи проводять ще до настання літа – взимку та навесні. Про це повідомляє Столичний лісовий офіс.

«Пріоритетним завданням є постійна готовність та своєчасна підготовка до пожежонебезпечного сезону для філій ДП «Ліси України» Житомирщини та Київщини. Адже саме тут зосереджені найбільші лісові масиви в північній частині України. Наприклад, ліси наших філій в Житомирській області займають 757,5 тисяч гектар, в Київській – 355,4 тисячі гектар», – йдеться у повідомленні.

Отже, які основні заходи здійснюють лісівники для попередження лісових пожеж?

Першочергово, це підтримка стану інфраструктури. На сьогодні у філіях обох областей функціонує 43 лісопожежних станції з необхідним обладнанням. Усі вони забезпечені спеціальною технікою для гасіння пожеж – понад 1500 одиниць пожежних автомобілів, лісопожежних модулів, тракторів, автоцистерн тощо. Це дозволяє максимально ефективно боротися з полум'ям. Створено понад 1200 водойм, що дозволяє пожежним бригадам в найкоротші терміни брати воду, у безпосередній близькості до можливої пожежі.

Створення мінералізованих смуг – один з найважливіших елементів запобігання лісовим пожежам. Мінсмуги являють собою розчищені від рослинності смуги землі завширшки від 5 до 10 метрів, які прокладають навколо лісових масивів та всередині. Завдяки мінсмугам значно сповільнюється поширення полум'я, а лісівники можуть локалізувати загоряння на невеликій ділянці.

На сьогодні продовжується ревізія роботи триступеневого рівня контролю за лісовими масивами. Існуюча система з 114 веж з камерами відеоспостереження покриває велику територію лісів. Зображення з камер виводиться на центральному диспетчерському пункті з відображенням на сучасній картографії з нанесеними кварталами та виділами. Це дає змогу точно та швидко визначити координати задимленості, а використання навігаційних комплектів дає змогу в один клік відправити координати на найближче пожежне авто та прокласти найоптимальніший шлях до пожежі.

Важливою складовою підготовки до пожежонебезпечного сезону є регулярні спільні навчання та тренування лісівників і підрозділів ДСНС. Щороку проводяться навчання з відпрацювання взаємодії під час гасіння лісових пожеж. Під час таких заходів відбувається обмін досвідом між лісівниками та рятувальниками, відпрацьовуються сценарії дій, максимально наближених до реальних.

Ще однією необхідною складовою є очищення лісу від сухостою та вирубка хворих дерев. Саме суха трава, гілки та дерева є основним джерелом для швидкого поширення вогню у теплу пору. Тому взимку та навесні лісівники ретельно очищають ліс від таких легкозаймистих матеріалів.

Отже, лісівники Житомирщини та Київщини готові до прийдешнього пожежонебезпечного сезону, адже своєчасна підготовка допоможе зберегти цінні лісові масиви регіону і запобігти непоправним втратам від лісових пожеж.