Віталій Бунечко з робочим візитом відвідав Любарську громаду де ознайомився з роботою Центру життєстійкості
12 березня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко з робочим візитом відвідав Любарську територіальну громаду. Він ознайомився з роботою нещодавно відкритого Центру життєстійкості – простору, де фахівці надають психосоціальну підтримку людям та сім’ям, які проживають на території громади. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.
Для створення Центру життєстійкості місцева влада виділила частину приміщення Любарської центральної бібліотеки. Благодійний фонд «Повір у себе» взяв на себе витрати пов’язані з ремонтом та облаштуванням приміщення. Витрати на ремонтні роботи та закупівлю оргтехніки склали близько 800 000 грн. Своєю чергою, держава забезпечує фінансування роботи спеціалістів, які надають послуги громадянам у цьому безбар’єрному середовищі.
Нагадаємо, що пілотний проєкт зі створення центрів життєстійкості було реалізовано за ініціативи Міністерства соціальної політики України в п’яти областях країни. Його основна мета полягає у допомозі людям котрим важко справитися зі стресовими ситуаціями. Фахівця центрів навчають громадян як допомагати собі та близьким у важких психоемоційних станах.
На Житомирщині вже 9 громад долучилися до ініціативи створення таких центрів, які також будуть осередками надання послуг громадянам в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Кожен з таких просторів облаштовано відповідно до принципів безбар’єрності, інклюзивності та безпеки. У кожному центрі працює команда, що складається з п’яти фахівців: двох психологів, двох спеціалістів з соціальної роботи та одного соціального менеджера.
У рамках проєкту особлива увага приділяється розвитку батьківських навичок, догляду за дітьми, психологічній роботі з військовослужбовцями, ветеранами та їхніми родинами, а також підтримці внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Також начальник Житомирської ОВА відвідав один з обласних комунальних закладів, який розташований на території громади у селі Коростки — Любарський психоневрологічний інтернат. У цьому закладі постійно проживає 152 підопічних з різних громад області.
Уперше за останні 40 років у Любарському психоневрологічному інтернаті було проведено капітальний ремонт банно-прального комбінату. Його незадовільний стан раніше міг призвести до закриття закладу, що ставило під загрозу забезпечення прихистку та належної турботи для півтори сотні громадян, які потребують особливої уваги.
У ході ремонту було повністю замінено дах і дерев’яні конструкції горища, віконні та дверні блоки. Цокольний поверх укріплено та утеплено, проведено реконструкцію систем вентиляції, каналізації та електропостачання. Вхід обладнано новими пандусами. В оновлених приміщеннях встановлено нові пральні машини, сучасну сушарку та центрифугу, а також нову станцію для системи очищення води. Баня закладу тепер оснащена новими ваннами та сантехнікою, а також в приміщенні розміщено швейну майстерню для ремонту речей підопічних.
«Завдяки ремонтним роботам не тільки вдалося зберегти заклад, але й значно покращити якість надання соціальних послуг, поліпшити умови праці співробітників інтернату. Дякую колективу за турботу про підопічних та за їх внесок у підтримку захисників країни, адже в інтернаті налагоджено виробництво одягу та маскувальних сіток для підрозділів Збройних сил України. Саме так, кожен на своєму місці, ми маємо докладати всіх зусиль, щоб наблизити нашу Перемогу», — завершуючи свій візит, зазначив Віталій Бунечко.