На Житомирщині завершили перевірку лісових господарств до пожежонебезпечного періоду

На Житомирщині завершили перевірку лісових господарств до пожежонебезпечного періоду

Міжвідомча комісія у складі спеціалістів Центральне міжрегіональне  управління ЛМГ Державної служби з надзвичайних ситуацій, ЖОКАП «Житомироблагроліс» та Столичного лісового офісу завершила перевірку  готовності до пожежонебезпечного періоду лісокористувачів Житомирської області. Про це повідомляє Центральне міжрегіональне управління ЛМГ.

«Головною метою перевірки було визначити ступінь готовності лісокористувачів до виконання покладених на них завдань при виникненні надзвичайних ситуацій та подій, пов’язаних із пожежами в лісах, характерних для весняно-літнього періоду.

В ході перевірок оглянуто усі лісові  пожежні станції та пункти зосередження пожежного інвентарю. Окрім того, перевірено готовність патрульних, пожежних автомобілів та тракторів, спецобладнання, а також комплектація пожежного інвентарю та засобів пожежогасіння», – йдеться у повідомленні.

Для боротьби з лісовими пожежами в підприємствах та філіях сформовано необхідний арсенал протипожежної техніки, яка перебуває у належному технічному стані. Наявні пожежні ємності для води з мотопомпами, пожежні автомобілі,  спецодяг, бензопили для розчищення  доріг для під’їзду пожежної техніки, ручний інвентар, а також трактори з грунтообробним  обладнанням.

Зокрема, в Романівському лісгоспі АПК для раннього виявлення лісових пожеж в цьому році придбали 2 мотоцикли  підвищеної прохідності та квадрокоптер.

В ДП  «Словечанський лісгосп АПК»  для оперативного виявлення загорянь у лісових масивах встановлено відеонагляд «Азимут-AZ-8M».

У філіях Столичного лісового офісу ДП «Ліси України» функціонує 43 лісопожежних станції з необхідним обладнанням. Усі вони забезпечені спеціальною технікою для гасіння пожеж – понад 1500 одиниць пожежних автомобілів, лісопожежних модулів, тракторів, автоцистерн тощо. Створено понад 1200 водойм, що дозволяє пожежним бригадам в найкоротші терміни брати воду, у безпосередній близькості до пожежі.

Вже довела свою ефективність система з 114 веж з камерами відеоспостереження, котра покриває майже всю територію лісів. Зображення з камер виводиться на центральний диспетчерський пункт з відображенням на картографію з кварталами та виділами. Це дає змогу точно та швидко визначити координати задимленості, а використання навігаційних комплектів дозволяє оперативно відправити координати на найближче пожежне авто та прокладати найоптимальніший шлях до пожежі.

Всі перевірки проведено у відповідності до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.