На Малинщині в рамках акції «Шевченко єднає Україну» висадили алею Незламності і Пам’яті
Житомирщина приєдналася до загальноукраїнської екологічної акції «Шевченко єднає Україну». Алею Незламності і Пам’яті висаджено на території Малинського фахового коледжу. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.
18 квітня 2024 року Житомирщина прийняла естафету загальноукраїнської екологічної акції «Шевченко єднає Україну», яка була ініційована минулого року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, Державною екологічною інспекцією України у рамках програми Президента Володимира Зеленського «Зелена країна».
У рамках акції по всій Україні висаджуються Алеї з саджанців дубів, вирощених в лісовому розсаднику Черкащини з жолудів, що зібрані з Дубу Шевченка, який вже понад 1000 років росте у селі Будище, і у якому маленький Тарас ховав свої малюнки від пана Енгельгардта.
Нова весна – незмінна традиція.
Минулого року 27 молодих дерев (кожне дерево символізує область України, АР Крим, Київ і Севастополь) працівниками Екоінспекції Поліського округу було висаджено на території Ботанічного саду Поліського національного університету.
Цьогоріч екоакція примножилась новими дубками, локаціями і традиціями.
Алея Незламності і Пам’яті з’явилася на території Малинського фахового коледжу, одного з провідних навчальних закладів регіону, який має велику і багату майже столітню історію і який є потужним центром підготовки фахівців для лісової галузі.
До заходу долучилися народний депутат України Грищенко Тетяна, Малинський міський голова Олександр Ситайло, колектив коледжу на чолі з директором Ігорем Іванюком.
В освітньому закладі дія чимало цікавих локацій, серед них — Шевченківська світлиця, де презентовані унікальні експонати творів та картин Великого Кобзаря.
Відсьогодні до експонатів світлиці додався презентований Євгенієм Медведовським подарунок – Український щорічник Т.Г.Шевченка від засновника фонду «Рідна країна» Микола Томенко.
У виданні автори показали три образи Шевченка — письменника, поета і художника. На його сторінках – 365 уривків із творів поета, фрагменти його картин і біографічні факти.
Окрім цього, у виданні є карти, на яких можна побачити, де в Україні бував Тарас Шевченко, зокрема, й на Житомирщині, і місця його заслання.
Інтерес до творчості Шевченка в останні роки став частиною культурної і національної свідомості кожного українця, і заохотити до нових знайомств зі спадком Кобзаря через заповнення щоденника впродовж року – цікава і креативна ідея. Тому колектив коледжу сприйняв подарунок з вдячністю.
«Нинішньої складної воєнної весни, напередодні Всеукраїнського дня довкілля, яке відзначається 20 квітня, колектив Інспекції охоче підтримав цю позитивну для довкілля, символічну, об’єднавчу традицію. Адже йдеться не просто про висадку дерев, підтримку екологічної свідомості, а й про популяризацію нашої культурної спадщини, про нашу Віру в Перемогу України і вдячність усім, хто її наближає, – розповідає начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський. – Цьогорічна Алея з дубів Шевченка – це Алея Пам'яті та Незламності, яка висаджується на знак спомину, шани та поваги до Героїв, що віддали своє життя за рідну землю, волю та свободу України».
Далі естафету підхоплять громади Житомирщини, які також мають бажання долучитися до акції і висадити сіянці тисячолітнього дуба Шевченка.