На Житомирщині всі школи впровадили електронні журнали для ведення обліку успішності учня

На Житомирщині всі школи впровадили електронні журнали для ведення обліку успішності учня

Освітні заклади Житомирської області активно впроваджують інновації, що значно покращують навчальний процес та забезпечують доступ до сучасних технологій для всіх учасників освітнього процесу. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.

«Однією з найважливіших змін стало впровадження електронних журналів у 100 % шкіл області. Це нововведення робить освітній процес прозорим та зрозумілим, дозволяючи учителям, учням і батькам легко орієнтуватися в навчальних планах, матеріалах уроків, розкладі та оцінках, які відображаються в електронному щоденнику», – йдеться у повідомленні.  

Доступ до е-журналів дає можливість батькам відслідковувати успішність своїх дітей, бути в курсі їхньої присутності на заняттях та виконання домашніх завдань. Учні, в свою чергу, можуть переглядати розклад, завдання та оцінки, що допомагає краще організовувати свій навчальний процес. Учителі отримують інструмент для зручного ведення обліку успішності та комунікації з учнями та їхніми батьками. 

Одним із ключових аспектів розвитку освіти стало забезпечення викладачів сучасною комп’ютерною технікою. У рамках програми «Ноутбук кожному вчителю» та за сприяння Міністерства освіти і науки України, освітні заклади області отримали майже 11 тисяч нових ноутбуків. 

Зокрема, було передано 8134 ноутбуки: 583 від ООН (ЮНІСЕФ), 2918 хромбуків від Google та 4633 ноутбуки від Фондації дружини Президента Олени Зеленської. 

Завдяки цим заходам, вчителі області забезпечені комп’ютерною технікою на 97 %, а вчителі-предметники — на 100 %. Це значно покращило можливості для організації навчання як у змішаному форматі, так і онлайн. Учителі можуть проводити уроки, використовувати сучасні освітні платформи, створювати та розповсюджувати навчальні матеріали, а також підтримувати зв’язок з учнями в режимі реального часу. 

Такі кроки дозволяють забезпечити безперервність навчального процесу навіть у складних умовах, спричинених пандемією або війною. Це не лише підвищує рівень освіти, але й готує учнів до майбутніх викликів, формуючи у них навички користування сучасними технологіями та адаптації до змін у освітньому середовищі.