Відключення світла чи недбалість: у чому причина поганої якості води у кранах житомирян (ВІДЕО)

Вода з кранів кольору «кока-коли», слабкий напір та навіть живі істоти: уже декілька тижнів житомиряни скаржаться, що до прання світлі речі виглядають чистішими, ніж після нього. Тим часом у КП «Житомирводоканал» кажуть, відповідні дослідження у лабораторії проводять щодня, тож в мережі подають питну воду.

«Контроль якості питної води на «Житомирводоканал» здійснюється акредитованою лабораторією питної води, яка кожен день проводить необхідні фізико-хімічні, лабораторні аналізи. Близько 30 показників – це повний хімічний аналіз, є показники, які проводяться декілька разів на день, є показники, які проводяться раз на тиждень», — каже директор КП «Житомирводоканал» Роман Ілик.

Та результат незмінний – вода з кранів не придатна не те що для пиття, а й для технічних потреб. Пояснюють це аномально високими температурами повітря у липні та поганою якістю води у водосховищі.

«Наші водопровідні очисні споруди побудовані десятки років тому і коли вони будувались, вони будувались для очистки питної води 1-2 класу якості. На даний момент водосховище вже дійшло до якості води 4 класу, тобто сильно забруднене і водопровідні очисні споруди особливо влітку працювали на межі своїх можливостей», — говорить директор КП «Житомирводоканал» Роман Ілик.

Ще до початку повномасштабного вторгнення «»Житомирводоканал» планував будівництво нових очисних споруд, однак процес призупинився через російську агресію і наразі невідомо коли його відновлять. Погіршили ситуацію також постійні відключення електроенергії.

Та відключень електроенергії у Житомирі не було вже декілька тижнів, а якість води і досі не покращилася. На питання чому так директор «Житомирводоканалу» також має пояснення.

На підприємстві кажуть, за останні місяці скарг містян було багато, та на усі фахівці швидко реагували та проводили промивку мереж. Утім у соцмережах, житомиряни пишуть інше.