6 команд-фіналістів акселераційної програми BGV HARDWARE ACCELERATOR презентували свої стартапи (ВІДЕО)
BGV HARDWARE ACCELERATOR – акселераційна програма, що покликана підтримати технологічні стартапи та створити нові інноваційні продукти в Україні. Її ініціаторами стала Житомирська політехніка спільно з інвестиційною компанією BGV Group Management Геннадія Буткевича.
«Було декілька етапів. Спочатку ми збирали заявки від всіх бажаючих команд. Це було 35 команд з різних міст України. Потім вибрали фіналістів, які представляли свої розробки. Після цього в них був теоретичний курс. Це були записи відеолекцій, відеоуроків від найвідоміших представників цієї індустрії. Далі вони отримали фінансування від наших партнерів BGV Group. Це по 3000 євро на створення прототипів», — каже перша проректорка Державного університету «Житомирська політехніка» Оксана Олійник.
BGV Group Management Геннадія Буткевича фінансує такі стартапи, адже насамперед – це інвестиція у майбутнє, кажуть у компанії.
«Насправді лякаючою є цифра, адже згідно з профільним комітетом Верховної Ради близько 150 тисяч студентів знаходяться закордоном. І для нас, як для інвестиційної компанії, яка інвестує в бізнес, в людей, в майбутнє. Для нас досить важливо, аби ці молоді люди поверталися в Україну, знаходили тут себе і, відповідно, мали чим займатися. Тому така акселераційна програма – це можливість показати молодим талантам, що бізнес хоче бачити їх тут в Україні, готовий інвестувати в них, їхні ідеї», — говорить представниця BGV Group Management Тетяна Шаправська.
Днями 6 стартапів, які стали фіналістами акселераційної програми презентували прототипи своїх розробок. Серед них команда «SkillsUp», яка вже не вперше створює власні продукти.
«Наш стартап це про тренажери, це про тренажери для спортивних клубів, секцій, фітнес-залів і для реабілітаційних центрів, для людей після поранень. Їм потребується реабілітація. І ось наш стартап для того, щоб ці люди могли відновитися швидше, краще, якісніше», — сказав представник команди «SkillsUp» Антон Горлаківський.
Учасником стала і команда «Mechanical Gardener» з Рівного, яка зайнялася розробкою мобільних гусеничних роботизованих платформ догляду за теплицями.
«Це роботизована платформа, яка зможе працювати як автономно, зможе працювати в ручному режимі. Так як це одна з вимог до робота як такого. І зможе працювати із застосуванням локальної чи глобальної навігації», — зазначає представник команди «Mechanical Gardener» Олег Бундза.
Серед інших проєктів, які представили молоді інженери у фіналі були розробка комплектуючих для систем радіомоніторингу; мобільних рішень для ЧПК-обробки; наземний моторизований безпілотний апарат та 3D-принтер на 6 друкуючих головок. Керівниця Асоціації робототехніки України Ірина Легкобит впевнена, ці стартапи мають багато можливостей, якщо різні фонди та державні інституції допомагатимуть їм і надалі.
«Сподіваюся, що в них буде дуже перспективний і зріст їх стартапів, і компаній. А ми зі свого боку, як асоціація, можемо допомагати експертністю, все, що ми можемо допомогти. Тому що ми проходили самі цей шлях від 0, і, на жаль, тоді таких акселераційних програм в Україні не було. Але я бачу, що ми розвиваємось, не дивлячись на всі перепони», — сказала фінансова директорка компанії ТОВ «ДЕУС РОБОТС», керівниця Асоціації робототехніки України Ірина Легкобит.
Відкрите об’єднання гравців технологічної екосистеми Techosystem – громадська спілка, яка об’єднує українські продукти, допомагає їм виходити на нові ринки та залучати інвесторів. Тож їхня підтримка для фіналістів BGV HARDWARE ACCELERATOR стане не менш важливою.
«Допомагали з відбором команд, зараз готові допомогти з аналізом їхніх пітчингів і долучити їх до спільноти також. Тому що дуже важливо, щоб підприємець отримав не лише перші кошти, а й також отримав впевненість в собі та доступ до ком’юніті. Сьогоднішні пітчі були супер, ідеї дуже інноваційні, чудові. Зрозуміло, що треба деякі речі ще трошечки покращити, але ми готові, як спілка, надати цю допомогу», — говорить виконавча директорка громадської спілки «Techosystem» Катерина Гречко.
Організатори акселераційної програми та її головні партнери продовжуватимуть докладати зусилля для втілення нових стартапів, щоб ті сприяли розвитку української економіки, зокрема, її технологічного сектору.