У Житомирі завершився тренінг для працівників дитячих просторів
Завершився дводенний тренінг для працівників дитячих просторів: кращий догляд, виявлення сімей у складних життєвих обставинах, соціальна профілактика за організації ГО «Соціальна синергія». Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.
Його головними завданнями є:
- знайомство учасників з концепцією кращого догляду та принципами найкращих інтересів дитини;
- розвиток навичок ідентифікації та оцінки сімей у складних життєвих обставинах;
- поглиблення знань про методи та стратегії соціальної профілактики;
- вдосконалення комунікативних навичок роботи з дітьми та сім'ями;
- сприяння розумінню механізмів міжвідомчої взаємодії у роботі з сім'ями у складних життєвих обставинах;
- надання інструментів для розвитку дружнього до дитини середовища в дитячих просторах.
Учасники тренінгу – працівники бібліотек, будинків культури, керівники гуртків...
Леонід Ніколаєв – тренер проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми». Він каже: концепція дружнього простору для дітей – один з оновлених напрямків роботи з ними.
«Коли ми переглядаємо методи підходу спілкування з дітьми в таких складних життєвих умовах проживання, то міркуємо, яким чином можна зробити простір комфортним й безпечним, а також навчити їх корисним навичкам для життя – самостійності, керуванню власними емоціями, соціальній комунікації, адаптації в різних умовах... Ще один напрямок – робота з батьками, адже неможливо розвивати дитину окремо від них», – каже тренер.
Після опанування теоретичного блоку відвідувачі виконують практичні вправи.
«Зараз відбувається закріплення навичок технік активного слухання. Коли ми спілкуємося з дитиною або з батьками, маємо не просто сприймати інформацію – людина повинна бачити, що ми зацікавлені в розмові. Тоді у неї підвищується мотивація до спілкування, відкритості та щирості. В будь-якому випадку, щоб бути гарним співрозмовником, треба дуже уважно слухати», – пояснює Леонід Ніколаєв.
Після проходження тренінгу слухачі зможуть використовувати набутий досвід у роботі в межах своїх дитячих просторів.
«Оскільки наші педагоги-організатори та керівники гуртків працюють з підлітками та молоддю, такі тренінги нам необхідні. Дуже хотілося б, щоб всі працівники нашого закладу змогли долучатися до таких заходів. Тут дружня й приємна атмосфера. Упродовж двох днів вирішувалися важливі питання, які необхідні для нашої роботи. Наприклад, комунікація й взаємодія з дітьми різних цільових категорій. Вдячна організаторам за отримані знання», – каже директорка міського культурно-спортивного центру Оксана Крук.