«Міжнародне співробітництво регіонів: Житомирщина»: як наша область комунікує з партнерами (ВІДЕО)
З початком повномасштабного вторгнення співпраця України з міжнародними партнерами значно покращилася. За словами першого заступника голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка, зі свого боку влада теж докладає максимум зусиль, аби наростити контакти з іншими країнами. Зокрема, нещодавно підписали закон про міжнародне співробітництво громад.
«Який дозволить нам краще і масштабніше використовувати інструменти співробітництва з міжнародними партнерами, зокрема з країнами Євросоюзу. На конгресі місцевих і регіональних влад у травні була започаткована ініціатива щодо того, що в обласних державних адміністраціях, які у нас зараз військово-цивільні адміністрації, мають бути відповідальні заступники з питань міжнародного співробітництва і ми одразу говоримо про процес Євроінтеграції», — зазначає Перший заступник голови ВРУ Олексендр Корнієнко.
Зокрема, Житомирщина налагодила тісні зв`язки з Естонською Республікою. Ще навесні 2022 року ця держава обрала наш регіон для патронату і вже реалізувала низку масштабних проєктів: звела дитячий садочок в Овручі, відновила зруйнований російською ракетою міст у Малині, побудувала ДБСТ, а також неодноразово передавала автобуси, автівки та надавала допомогу нашим військовим.
«Ми завжди активно комунікуємо з жителями Житомирщини, з громадами. Ми прислухаємось до їхніх думок та ідей, і потім намагаємося надати допомогу у всіх галузях, де вони цього потребують», — каже Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Аннелі Кольк.
Нещодавно у столиці провели стратегічну сесію під назвою «Міжнародне співробітництво регіонів: Житомирщина», де зібралися представники різних рівнів влади, щоб обговорити вже напрацьовані результати, а також подальші кроки для покращення взаємодії з партнерами.
«Від Києва до найменшої громади і від найвіддаленішої точки до Києва, ми всі інтегруємося і йдемо до членства у Європейському Союзі. Тому сьогодні важливо розуміти що це таке, важливо розуміти які це надає можливості. Ми обговорили питання державної політики у питанні міжнародного співробітництва і регіональної, тут нам є про що говорити. Ті кейси, ті напрацювання, які є з Естонією, ті плани, які є з Португалією. І, звичайно, громади. Сьогодні кілька громад поділились своїм практичним досвідом», — підкреслив Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.
«Ми послухали представників держави на цю тему, як вони бачать політику щодо регіонів. Є непогані кейси співробітництва бізнесу громад безпосередньо з громадами в Європі, але, зазвичай, цього дуже мало. Тому ми сьогодні тут, ми вчимося, напрацьовуємо нові перспективи і нові стратегії», — каже перший заступник голови Житомирської облради Олег Дзюбенко.
Під час стратегічної сесії своїм досвідом співпраці з міжнародними партнерами поділилася Малинська громада, яка підписала меморандум з муніципалітетом міста Бауска Латвійської Республіки.
«Місто Бауска стало нашим першим міжнародним партнером нашої територіальної громади, на основі співпраці з ним ми познайомились ще з німецьким містом Біллербек. І сьогодні саме в цих двох містах наші діти відпочивають, набираються певного досвіду, обмінюються культурними звичаями, а найголовніше – вони хоч на декілька тижнів поїхали від війни», — говорить Малинський міський голова Олександр Ситайло.
Голова муніципалітету міста Бауска Айварс Окманіс каже, вони почали підтримувати Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, та відчували, що цього недостатньо.
«Тоді доля звела нас з Малином. Ми швидко заключили договір і почали відправляти гуманітарну допомогу у вигляді автобусів, дизельних генераторів, опалювальних котлів», — каже голова муніципалітету міста Бауска (Латвія) Айварс Окманіс.
Завдяки стратегічній сесії громади, які ще не співпрацюють з міжнародними партнерами, дізналися про певні механізми налаштування комунікацій та про можливості, які вони можуть для себе відкрити.