Позитивне батьківство та здорові стосунки з дітьми: фахівці з шести громад — на триденному тренінгу у Житомирі

116
Позитивне батьківство та здорові стосунки з дітьми: фахівці з шести громад — на триденному тренінгу у Житомирі

Забезпечити своїй дитині щасливе і позитивне майбутнє... У Житомирі триває триденний тренінг із позитивного батьківства. Тут — різні фахівці із шести громад Житомирщини: психологи, спеціалісти інклюзивно-ресурсних центрів, практичні психологи, медики… Власне, мультидисциплінарний підхід до цієї теми і визначає цінність таких занять. Про це повідомляє пресслужба ЖМР.

Про це говорить заступниця міського голови Марія Місюрова: «Сьогодні всі наші діти та батьки потребують підтримки, бо всі ми обпечені війною. Тому ваша робота надзвичайно важлива, а знання ці безцінні».

Упродовж трьох днів спілкування слухачки підвищать професійні знання та навички у поширенні практик позитивного батьківства, спрямованих на виховання, що враховує розвиток дитини, використання ненасильницької, позитивної комунікації, рівноправних сімейних стосунків, та забезпечення емоційної й соціальної підтримки дітей.

Школа батьківства важлива для всіх, каже учасниця тренінгу Наталія Шикарава. Вона — методистка психологічної служби методичного центру департаменту освіти Житомирської міської ради. Та на цьому занятті, каже, не тільки як фахівчиня, а й як мама двох доньок, бодай уже й дорослих.

«Такі знання приходять через аналіз особистісного досвіду, — абсолютно переконана пані Наталія. — І ми зробимо все, щоб поширити їх серед наших професійних спільнот».

Представниці різних освітніх установ отримають теоретичні та практичні навички роботи з батьками в різних складних життєвих ситуаціях. Вони розглянуть виховні кейси, працюватимуть над різними темами, як-от: прив’язаність, конфлікти, позитивне спілкування та ін.

«Тут є і фахівці, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, та їхніми батьками. Спеціалісти різні. Адже позитивне виховання має бути у кожній родині», — говорить психологиня та експертка з формування навичок позитивного батьківства Єлизавета Лавриш, яка і проводить заняття.

Тренінг на сьогодні актуальний ще й тим, що покликаний сформувати життєстійкість. Для того щоб «…підсвічувати того, кому ти потрібен, і себе також, щоб мати потенціал світити для когось…». Так висловилася одна із учасниць тренінгу під час терапевтичної вправи «Яке я світло?». А якщо людина асоціює себе зі світлом, вона, безумовно, його і випромінює.

Тренінг організував Житомирський центр соціальних служб міської ради в межах проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» у співпраці з ГО «Соціальна синергія».